Japanese Kolonok


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1024 x 1024 Pixel (708043 Bytes)
Popis:
Kolonok in Japan
Komentář k Licence:
w:cs:Creative Commons
uveďte autora
Tento soubor podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 2.0 Generic
Dílo smíte:
  • šířit – kopírovat, distribuovat a sdělovat veřejnosti
  • upravovat – pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech
Za těchto podmínek:
  • uveďte autora – Máte povinnost uvést autorství, poskytnout odkaz na licenci a uvést, pokud jste provedli změny. Toho můžete docílit jakýmkoli rozumným způsobem, avšak ne způsobem naznačujícím, že by poskytovatel licence schvaloval nebo podporoval vás nebo vaše užití díla.
Licence:
Credit:
[1]
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Mon, 04 Mar 2024 18:03:42 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Kolonok

Kolonok je malá kunovitá šelma, která žije ve východní, jihovýchodní, severní a severozápadní Asii a malé části východní Evropy. Je velmi podobný norkovi evropskému a fretce. Kolonok je menší a světlejší než norek, ale taxonomicky jsou oba druhy blízce příbuzné. Kolonok dosahuje délky těla 31–39 cm, ocas měří 17–18,5 cm a váha se pohybuje mezi 360 až 820 g. Živí se drobnými a středně velkými hlodavci, obojživelníky, plazy, rybami a asi z 5 % rostlinnou stravou. V zimě se pro potravu často ponořuje do sněhu. Kolonok využívá několik nor, které často osidluje po hlodavcích, jež sám ulovil. Mezi jeho přirozené nepřátele patří jakékoliv větší šelmy a dravci. Jeho kožešina je poměrně ceněná, kromě jiného se z ní dělají chlupy do štětců. Při obraně je velmi agresivní a podobně jako mnozí další kunovití vypouští na nepřátele páchnoucí tekutinu. Velmi rychle se množí, může mít až 12 mláďat v jednom vrhu. Značně trpí na parazity, mnozí jedinci jimi mohou být doslova zamořeni. Rovněž je náchylný k hromadným úhynům v důsledku nemocí. .. pokračovat ve čtení