Japanese battleship Shikishima on Battle of the Yellow Sea


Autor:
NeznámýUnknown author
Formát:
4056 x 2684 Pixel (817210 Bytes)
Popis:
日本海軍戦艦敷島型「敷島」 黄海海戦中、旅順口沖にて撮影。(Taken during the Battle of the Yellow Sea during the Battle of the Yellow Sea, with the Japanese Navy Battleship "Sikishima".
Komentář k Licence:
Pro vkladatele: Prosíme, poskytněte zdroj a datum publikace.
  • Pokud byla fotografie publikována také v USA během 30 dní od publikace v Japonsku, může být stále pod autorskoprávní ochranou. Pokud autorskoprávní ochrana v USA neexpirovala, tento soubor bude smazán. Vizte Commons:Hirtle chart.
  • Tato šablona by neměla být použita pro věrnou fotografickou reprodukci výtvarného umění. Podle článku 23 bývalého Autorského zákona je ochrana takové fotografie konzistentní se samotným výtvarným dílem. Také vizte Commons:When to use the PD-Art tag.
Licence:
Public domain
Credit:
呉市海事歴史科学館所蔵品 (Sakai City Maritime History Science Museum Collection)
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Mon, 11 Mar 2024 10:44:01 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Bitva ve Žlutém moři

Bitva ve Žlutém moři, též bitva u Šantungu, byla námořní bitva rusko-japonské války, která se odehrála 10. srpna 1904. Střetla se v ní většina ruské Tichooceánské eskadry admirála Vitgefta s částí japonské Rengó kantai admirála Tógóa. V tomto druhém pokusu Tichooceánské eskadry prorazit z obleženého Port Arturu do Vladivostoku se nejprve Vitgeftovi podařilo rychlé a nečekané vyplutí z Port Arturu, které zaskočilo japonské jednotky nesoustředěné a rozeseté v blízkém i vzdáleném okolí blokované ruské základny. Díky vyšší rychlosti japonských lodí se ale Japoncům podařilo včas soustředit dostatečné síly na zablokování ruského průlomu. Během druhé (odpolední) fáze bitvy byl dvěma 305mm granáty těsně po sobě zasažen můstek na ruské vlajkové bitevní lodi Cesarevič. První granát zabil admirála Vitgefta, zatímco druhý zasáhl velitelskou věž a přerušil spojení se zbytkem lodi v okamžiku, kdy se Cesarevič začal otáčet doleva, takže neřízená loď poté opsala kruh. Zásah vlajkové lodě a její nečekaný manévr uvedl ve zmatek zbytek ruské eskadry, která se následně otočila zpět k Port Arturu. Během nočních útoků japonských torpédoborců a torpédovek na ustupující ruskou eskadru se některým ruským lodím podařilo odpoutat a doplout do neutrálních přístavů, kde byla následně většina z nich internována. .. pokračovat ve čtení