Köppen World Map (retouched version)


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
4231 x 2804 Pixel (1098058 Bytes)
Popis:
خريطةٌ تصفُ وتُفصّل توزيع الأقاليم المناخيّة في العالَم.
Komentář k Licence:
VRT Wikimedia

Toto dílo je svobodné a může ho kdokoli užívat pro jakýkoli účel. Pokud si přejete tento obsah užít, nemusíte žádat o svolení, pokud dodržíte všechny licenční požadavky uvedené na této stránce.

Wikimedia obdržela e-mail s potvrzením, že držitel autorských práv souhlasil se zveřejněním za podmínek uvedených na této stránce. Tuto zprávu zkontroloval člen VRTS a uložil ji v našem archivu svolení. Ke komunikaci mají přístup důvěryhodní dobrovolníci v záznamu #2011040110025998.

Pokud máte dotazy k archivované komunikaci, použijte prosím nástěnku VRT. Odkaz na záznam: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2011040110025998
Find other files from the same ticket: SDC query (SPARQL)

Licence:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Mon, 15 Jan 2024 11:04:49 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Polární podnebí

Polární podnebí, někdy také arktické podnebí nebo antarktické podnebí, je podle Köppenovy klasifikace podnebí typ podnebí v oblasti okolo nebo za polárním kruhem. Vyznačuje se průměrnou roční teplotou pod 0°C, a zároveň tím, že i v nejteplejších měsících roku se teplota pohybuje velmi nízko, za běžných podmínek v rozmezí od 0°C do 10°C. Kvůli nízké teplotě polární podnebí neumožňuje růst některých stromů. Typická krajina je zde tundra nebo zaledněná oblast, některými označovaná jako trvale zmrzlá půda. V důsledku blízkosti oblasti k pólům je ovlivněna i délka dne a délka noci. Vzhledem ke sporadickému výskytu výparů, je v těchto oblastech malý úhrn srážek, na mnoha místech i méně než 250 mm za rok. Nejvyšší letní teploty se pohybují v severní polární oblasti, a to mezi −10 a 10°C. Výjimečně se pak v některých částech může vyšplhat až ke 30°C. V zimním období se teploty povětšinou pohybují od 0°C do -40°C. Nezřídka ale teplota klesá až k -50°C. V jižní polární oblasti je podnebí mnohem chladnější, jedná se o nechladnější oblast planety, s letními teplotami pod 0°C. Nejnižší teploty zde sahají hluboko pod bod mrazu, nejčastěji se pohybují v rozmezí -20°C až -70°C. Nejnižší naměřená teplota na Zemi, -89,2°C, byla zaznamenána v roce 1983 na stanici Vostok na Antarktidě. .. pokračovat ve čtení