Krumm


Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
325 x 410 Pixel (43810 Bytes)
Popis:
"Curvature", 1984, painting by Peter Angermann
Komentář k Licence:
VRT Wikimedia

Toto dílo je svobodné a může ho kdokoli užívat pro jakýkoli účel. Pokud si přejete tento obsah užít, nemusíte žádat o svolení, pokud dodržíte všechny licenční požadavky uvedené na této stránce.

Wikimedia obdržela e-mail s potvrzením, že držitel autorských práv souhlasil se zveřejněním za podmínek uvedených na této stránce. Tuto zprávu zkontroloval člen OTRS a uložil ji v našem archivu svolení. Ke komunikaci mají přístup důvěryhodní dobrovolníci v záznamu #2011042710009351.

Pokud máte dotazy k archivované komunikaci, použijte prosím nástěnku OTRS. Odkaz na záznam: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2011042710009351
Find other files from the same ticket: SDC query (SPARQL)

Licence:
Credit:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 22 Nov 2022 09:44:45 GMT


Relevantní články

Neoexpresionismus

Neoexpresionismus je umělecké hnutí, zejména výtvarné, které má počátky v 60. a 70. letech 20. století a vrcholilo v letech osmdesátých. Splývá se širším proudem postmoderního umění. Neoexpresionisté podle svých slov reagovali na křeč minimalismu, abstraktní malby a konceptualismu a vzdorovali jim částečným návratem k figurativní malbě a konkrétnu, ovšem s prvky hravosti a absurdity na straně jedné a morbidnosti a narušenosti očekávatelných křivek na straně druhé. Typické jsou barevné kontrasty či kolážové prvky. Neoexpresionisté se hlásili zejména k německému expresionismu ze začátku 20. století. Hnutí mělo v Německu také hlavní centrum, němečtí neoexpresionisté byli nazýváni Neue Wilde. Ve Francii se neoexpresionismus někdy nazývá Volná figurace, v Itálii transavantgarda. Ve Spojených státech silné pozice neměl a byl proto někdy chápán jako evropská vzpoura proti aktuálnímu módnímu americkému umění. Příklon k figurativní malbě a konkrétním tvarům vyvolal velmi pozitivní reakci publika, které bylo abstrakcí avantgardistů již unaveno, což zase vyvolalo útoky modernistů na neoexpresionisty a obviňování z komerční vypočítavosti. Představiteli neoexpresionismu byli Frank Auerbach, Miquel Barceló, Jean-Michel Basquiat, Francesco Clemente, Eric Fischl, David Hockney, Peter Howson, Jörg Immendorff, Anselm Kiefer, Leon Kossoff, Markus Lüpertz, Malcolm Morley, Elizabeth Murray, Philip Pearlstein či Julian Schnabel. V Česku například Petr Raška, Vladimír Skrepl, Martin John, Jiří David či Stanislav Diviš. .. pokračovat ve čtení