Leopold Gombocz, 1921 am Bahnhof Radkersburg


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1809 x 1099 Pixel (335989 Bytes)
Popis:
Bienenwanderung per Eisenbahn: Verladung und Transport der von dem österreichisch-ungarischen Imker Leopold Gombocz (1875–1943) entwickelten und angefertigten, speziellen Bienenwagen auf Güterwaggons der damaligen Österreichischen Staatsbahnen (ÖStB), hier im Jahr 1921 auf dem Bahnhof von Radkersburg in der Steiermark. (Hinweis: Für das Rollmaterial wurde damals der Unternehmensname Bundesbahnen Österreich verwendet, abgekürzt BBÖ oder wie hier B.B. Österreich.)
Neben verschiedenen Bahnbediensteten und dem Bahnhofsvorstand (unten, mit Hund) sind auf dem Foto zu sehen: Leopold Gombocz (links, auf der Aufstiegstreppe zum Bremserhaus des linken Waggons; hinter ihm steht halb verdeckt ein Bahnbediensteter), sein Sohn Leopold (auf dem linken Waggon) und seine Ehefrau (auf der Aufstiegstreppe zum rechten Waggon; oberhalb von ihr steht ein unbekannter Helfer}.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 17 Feb 2024 00:33:54 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Německé včelařské spolky na území Rakouska-Uherska

Německé včelařské spolky mají bohatou historii. Datum jejich vzniku spadá do konce 18. století, kdy byla na území Dolní Franky v roce 1768 založena včelařská společnost „Fränkische Bienengesellschaft“. O rok později založila Marie Terezie první veřejnou včelařskou školu. Spolupráce mezi včelaři a neustálý vývoj v tomto oboru vyústily v organizování včelařů také na území tehdejší Habsburské monarchie. První samostatný německý spolek v Rakousku-Uhersku byl založen v Čechách. Valná většina spolků se však vyvíjela z včelařských sekcí pod hospodářskými společnostmi. V roce 1860 se osamostatnil včelařský spolek ve Vídni – „Verein zur Förderung der Bienenzucht in Niederösterreich“ a po jeho statutární úpravě v roce 1880 mohlo docházet k zakládání pobočných včelařských spolků po celém Rakousku-Uhersku. Ústřední rakouský spolek vydával včelařský časopis „Bienen Vater“, který byl členům rozesílán. Sdružení včelaři přispívali do pokladny členskými poplatky, z kterých mohlo být hrazeno mimo jiného i pojištění včelstev. Rakouská centrála ve Vídni zajišťovala vzdělávání lektorů (učitelů) a řídila jejich přednáškovou činnost po absolvování včelařské školy. Dále se starala o vydávání moderní odborné včelařské literatury a kalendářů, distribuovala semena medonosných rostlin a dřevin či k tomu potřebné příručky. Včelaři se tak zasloužili o bohatou výsadbu akátů, kaštanů, lip, olší, javorů, lísek, pámelníků, jív, ale i rybízů a angreštů. .. pokračovat ve čtení