Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 10 Mar 2022 02:36:41 GMT

Relevantní obrázky

Relevantní články

Česko na Zimních olympijských hrách 2010

Česko na Zimních olympijských hrách 2010 v kanadském Vancouveru reprezentovalo 92 sportovců ve 13 sportech. Nejúspěšnějším českým závodníkem byla rychlobruslařka Martina Sáblíková, která získala dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Další cenné kovy získal běžec na lyžích Lukáš Bauer (bronz), mužská běžecká štafeta Jakš/Bauer/Magál/Koukal (bronz) a alpská lyžařka Šárka Záhrobská (bronz). V první desítce se v individuálních závodech dále umístili alpští lyžaři Šárka Záhrobská a Ondřej Bank, běžec na lyžích Lukáš Bauer, krasobruslař Michal Březina, sdruženář Pavel Churavý a skokan na lyžích Antonín Hájek, ve dvojicích potom běžci na lyžích Kožíšek/Koukal. Se šesti cennými kovy se Česká republika umístila na 15. místě v pořadí národů. Počtem šesti medailí byla vyrovnána dosud nejpočetnější medailová bilance ze Sarajeva 1984. Vůbec poprvé vybojovalo Česko na zimních olympijských hrách více než jednu zlatou medaili. .. pokračovat ve čtení