MRI Scanner Mark One


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
2340 x 3501 Pixel (3882482 Bytes)
Popis:
The MRI Scanner, described as the first one ever used, know as the Mark One, created at Aberdeen Royal Infirmary, Scotland. Photo taken in the Suttie Art Space in Aberdeen Royal Infirmary, where the device has been on display since February 2016.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Fri, 23 Aug 2024 10:33:03 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Historie zobrazování magnetickou rezonancí

Historie zobrazování magnetickou rezonancí (MRI) zahrnuje práci mnoha vědců, kteří přispěli k objevu jaderné magnetické rezonance (NMR) a popsali základní fyzikální principy zobrazování magnetickou rezonancí, počínaje počátkem dvacátého století. Zobrazování pomocí magnetické rezonance vynalezl Paul C. Lauterbur, který v září 1971 vyvinul mechanismus kódování prostorové informace do signálu NMR pomocí gradientů magnetického pole; teorii, která za ním stojí, publikoval v březnu 1973. Faktory vedoucí k obrazovému kontrastu popsali téměř o 20 let dříve lékař a vědec Erik Odeblad a Gunnar Lindström. Kromě mnoha dalších výzkumníků koncem 70. a v 80. letech 20. století Peter Mansfield dále zdokonalil techniky používané při pořizování a zpracování MR obrazu a v roce 2003 mu byla spolu s Lauterburem udělena Nobelova cena za fyziologii nebo lékařství za přínos k rozvoji magnetické rezonance. První klinické skenery magnetické rezonance byly instalovány počátkem 80. let 20. století a v následujících desetiletích následoval významný rozvoj této technologie, který vedl k jejímu dnešnímu širokému využití v medicíně. .. pokračovat ve čtení