Map of the Parthian Empire under Mithridates II


Autor:
Original file by Ro4444, edited by me
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
2187 x 1217 Pixel (7519893 Bytes)
Popis:
Map of the Parthian Empire under Mithridates II.
Komentář k Licence:
Licence:
Credit:

Vlastní dílo pomocí:

  • Sources I listed at en:w:Talk:Parthian_Empire/Archive_1#Boundaries_on_the_map, too lazy to write them down here at the moment.
  • The Iranian Expanse by Canepa
  • Olbrycht, Marek Jan 2009. "Mithridates VI Eupator and Iran, pp. 164–166, 170–171
  • Olbrycht, Marek Jan (2010). "The early reign of Mithradates II the Great in Parthia". pp. 151–153
  • Shayegan, M. Rahim (2011). Arsacids and Sasanians: Political Ideology in Post-Hellenistic and Late Antique Persia. pp. 116–118, 168
  • Kia, Mehrdad (2016). The Persian Empire: A Historical Encyclopedia [2 volumes]: A Historical Encyclopedia. pp. 55, 186 (need to find a better source to replace this in the future though).
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 10 Oct 2023 04:57:15 GMT

Relevantní obrázky

(c) Classical Numismatic Group, Inc. http://www.cngcoins.com, CC BY-SA 3.0
(c) Classical Numismatic Group, Inc. http://www.cngcoins.com, CC BY-SA 3.0

Relevantní články

Parthská říše

Parthská říše, resp. Parthské království, též Arsakovská říše, byla starověkým státním útvarem s centrem v dnešním Íránu. Existovala zhruba v letech 247 př. n. l. – 224 n. l. Zformoval ji Arsaka I., původně náčelník skythského etnika Parnů, velmocenského postavení na Předním východě však dosáhla až o sto let později, za Mithradata I. Historie parthské říše byla provázena neustálým vedením válek, především s Římany o Malou Asii, Kavkaz a dnešní Blízký východ, ale také s kočovníky na východě. Potenciál říše se však postupně vyčerpal. Kolem roku 220 n. l. zahájil Peršan Ardašír I. z rodu Sásánovců povstání proti králi Artabanovi IV. a po několikaletých bojích převzal kontrolu nad Íránem. Kromě Íránu zahrnovala parthská říše v době svého největšího rozmachu i většinu dnešního Iráku a části Pákistánu, Afghánistánu, Sýrie, Turecka, Arménie, Turkmenistánu a Saúdské Arábie. Hlavním městem byl původně Hekatompylos jihovýchodně od Kaspického moře, později Ktésifón na Tigridu. .. pokračovat ve čtení