Mengistu Bundesarchiv 183-1986-0417-012


Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
137 x 236 Pixel (7240 Bytes)
Popis:

Title: Berlin, XI. SED-Parteitag

Pro dokumentární účely německý Spolkový archiv často ponechal původní popisky obrázků, které mohou být chybné, neobjektivní, zastaralé nebo politicky extrémní. Faktické opravy a alternativní popisy jsou uvedeny odděleně od původního popisu. Dodatečné chyby mohou být oznámeny na této stránce pro informování Bundesarchivu.


Original historic description: 

ADN-ZB-Mittelstädt-17.4.86-pra-Berlin: XI. SED-Parteitag- Der Parteitag ist im Palast der Republik eröffnet worden. Mit stürmischem Beifall und Hochrufen wurden der Generalsekretär des ZK der SED, Erich Honecker, die weiteren Mitglieder und Kandidaten des Politbüros des ZK, der Generalsekretär des ZK der KPdSU, Michail Gorbatschow, und die Leiter weiterer ausländischer Delegationen begrüßt, links Egon Krenz, 2.v.l. Willi Stoph, 2.v.r. Horst Sindermann, rechts Mengistu Haile Mariam.

Licence:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Fri, 15 Mar 2024 16:26:59 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Dějiny Etiopie

Dějiny Etiopie představují dějiny jednoho z nejdéle lidmi osídlených území na světě. Pocházejí odsud jedny z nejstarších nálezů lidských předků, zachovaly se i důkazy lidské činnosti od paleolitu po neolit. Ve starověku zde vzniklo vlivem Egypta a říše Kuš několik států, z nichž většina není dobře zdokumentována pro nedostatek nalezených pozůstatků. Prvním lépe doloženým státem je aksumská říše, existující pravděpodobně někdy od 3. století př. n. l. Kolem roku 325 přijali aksumští vládci křesťanství. V zemi podle legendy vládli Šalomounovci, kteří v Etiopii udrželi přímou dědickou linii, s výjimkou období dynastie Zagwe a italské okupace, až do roku 1974, kdy byla dynastie svržena a namísto ní nastolena republika. Spolu s úpadkem obchodu a expanzí islámu začala aksumská říše upadat, dokud nebyla nahrazena dynastií Zagwe někdy kolem roku 1150. O více než sto let později se příslušníci tohoto rodu vzdali vlády ve prospěch rodu Šalomounovců. V následujících staletích se zintenzivňovaly srážky s islámskými státy, především sultanátem Adal. Od roku 1541 úspěšně pomáhali v boji proti islámu Etiopii Portugalci. Protože se však v zemi snažili prosadit katolickou víru, byli cizí misionáři v první polovině 17. století vyhnáni. Následoval postupný úpadek centrální moci, jenž vyvrcholil v letech 1784 až 1855 v období vlády feudálních šlechticů zvané Zemene Mes'afint, neboli doba princů. .. pokračovat ve čtení