Museum für Antike Schifffahrt, Mainz 02. Spritsail


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
2000 x 1130 Pixel (819988 Bytes)
Popis:
Roman ship with spritsail on the Copenhagen Sarcophagus from the late 3rd century AD. It is one of the oldest depictions of spritsails in the history of navigation. Find spot: allegedly Ostia. Current location: Ny-Carlsberg Glyptothek in Copenhagen (Denmark), Inv.-No. 1299. The pic above shows a copy displayed at the Museum für Antike Schiffahrt (Museum for Ancient Navigation) in Mainz, Germany.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Fri, 19 Jan 2024 18:49:28 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Námořní války starověku

Námořní boje ve starověkém Středomoří byly nezbytným důsledkem bojů na pevnině. Díky relativní snadnosti cestování po moři byly obojživelné operace běžné již velmi záhy. K nejstarším doloženým námořním bojům došlo v roce 2450 př. n. l., když Egypťané použili lodí k dopravě svého vojska do Palestiny. Od té doby se starověké lodě neustále vyvíjely. Námořní válka se ve starověku v mnohých ohledech lišila od války pozemní: stále existovala mezi námořníky mnohem větší závislost, přičemž se nezbytnou úrovní výcviku a spolupráce posádky lodí vyrovnaly nejlepším římským legiím. Současně s tím však začal být výsledek námořní bitvy podstatně méně předvídatelný. Křehké lodě, závislé v bitvě na síle lidských svalů, se často stávaly hříčkou počasí. I tak se lodě staly nedílnou součástí válek starověku. Největšími námořními mocnostmi starověku byli Féničané, Řekové, Kartáginci a Římané. .. pokračovat ve čtení