Olmütz Spitals Kaserne


Autor:
NeznámýUnknown author
Formát:
700 x 452 Pixel (46021 Bytes)
Popis:
k.u.k. Spitalskaserne in Olmütz (Garnisonsspital No. 6)
Komentář k Licence:
Public domain

Toto dílo je volné také v zemích, jejichž právní řád chrání majetková autorská práva po dobu života autora a 70 let po jeho smrti.


You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Honduras has a general copyright term of 75 years, but it does implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Licence:
Public domain
Credit:
alte Postkarte
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Mon, 26 Feb 2024 21:57:23 GMT

Relevantní obrázky

(c) ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY 4.0
(c) ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY 4.0

Relevantní články

Hanácká kasárna

Hanácká kasárna, dříve Špitálská kasárna, jsou pětipodlažní klasicistní kasárna v Olomouci, příklad vojenské architektury v městské zástavbě a jedna z největších budov ve městě. Vystavěna byla v letech 1839 až 1845 na místě bývalých klášterů v souvislosti s rozšiřováním ubytovacích prostor pro vojenské posádky. O prosazení a výstavbu nákladné budovy, jež měla v případě nouze sloužit také jako vojenská nemocnice nacházející se uvnitř opevněného prostoru, se zasadili Emanuel Zitta, Camillo Vacani a arcivévoda Jan Habsbursko-Lotrinský. Po vystavění v kasárnách sídlili sapéři a minéři, pravděpodobně v roce 1872 se do budovy z Vídně přesunul 54. moravský pěší pluk, nazývaný Hanácký. Podle této jednotky byla kasárna po první světové válce přejmenována. Po druhé světové válce sloužila především jako správní vojenská budova. .. pokračovat ve čtení