Ostrava 273


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
3888 x 2592 Pixel (5953526 Bytes)
Popis:
strava (polsky Ostrawa, německy Ostrau) je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy na severovýchodě České republiky, poblíž hranice s Polskem. Ostrava je počtem obyvatel i rozlohou třetí největší město v České republice, druhé největší město na Moravě a největší město v Českém Slezsku. Ostrava je rovněž významným univerzitním a průmyslovým městem.
Komentář k Licence:
w:cs:Creative Commons
uveďte autora zachovejte licenci
Dílo smíte:
  • šířit – kopírovat, distribuovat a sdělovat veřejnosti
  • upravovat – pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech
Za těchto podmínek:
  • uveďte autora – Máte povinnost uvést autorství, poskytnout odkaz na licenci a uvést, pokud jste provedli změny. Toho můžete docílit jakýmkoli rozumným způsobem, avšak ne způsobem naznačujícím, že by poskytovatel licence schvaloval nebo podporoval vás nebo vaše užití díla.
  • zachovejte licenci – Pokud tento materiál jakkoliv upravíte, přepracujete nebo použijete ve svém díle, musíte své příspěvky šířit pod stejnou nebo slučitelnou licencí jako originál.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Mon, 02 Sep 2024 14:30:13 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Karel Nepraš

Karel Nepraš byl český sochař, kreslíř, grafik a vysokoškolský pedagog. Nepraš se již v 60. letech stal jedním z nejvýraznějších českých výtvarníků díky své schopnosti zmocňovat se nových materiálů, technik a technologií a tvůrčím způsobem je zhodnocovat. Hravostí, podvratnou ironií a trpkým humorem se uchránil od patosu, tezovitosti i jakýchkoli ideologických šablon. Neprašovo dílo bývá řazeno k tzv. České grotesce, která se částečně překrývala s novou figurací, ale termín vznikl spíše náhradou za pojmy jako odcizení, absudrita a manipulace, které byly nepřijatelné pro tehdejší komunistický režim. S tím, jak se rychle zhoršovala státní kulturní politika za normalizace, působila groteska jako výrazně intelektuální komentář skutečnosti. Podle Jana Kříže je jen málo světových sochařů, kteří by tak dokonale dokázali propojit tragikomično lidské existence s tragikomedií obecných dějin. .. pokračovat ve čtení