PDB 1x9n EBI


Autor:
Jawahar Swaminathan and MSD staff at the European Bioinformatics Institute
Formát:
800 x 600 Pixel (65706 Bytes)
Popis:
Cartoon representation of the molecular structure of protein registered with 1x9n code.
Komentář k Licence:
This image has been released into the public domain by its creator and original copyright holder. This applies worldwide. As such you are entirely free to reproduce it, create derivative works, or make commercial use of it as you see fit, without any requirement to give the creator credit. However, as a courtesy, a link back to http://www.ebi.ac.uk/ would be appreciated.

In case this is not legally possible:

The copyright holder grants any entity the right to use this work for any purpose, without any conditions, unless such conditions are required by law. However, as a courtesy, a link back to http://www.ebi.ac.uk/ would be appreciated.
Licence:
Public domain
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Mon, 11 Sep 2023 04:34:28 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Oprava DNA

Oprava DNA je označení pro jakýkoliv mechanismus, který je schopen v poškozeném řetězci DNA obnovit původní pořadí nukleotidů. Takové poškození, které může být způsobené jednou nebo několika mutacemi, by jinak mohlo mít za následek poškození genetické informace buňky. Poruchy může mít někdy za následek např. rakovinné bujení. Opravy na DNA uchovávají v pořádku celý genom a nedegradovaný stav jednotlivých genů. U lidských buněk může být poškození způsobeno například vlivem radiace, či i normálními metabolickými procesy. Přes průběh jediného dne je předpokládané množství jednotlivých molekulárních lézí až 1 milión. Mnoho těchto rozkladů může mít za následek i narušení struktury molekul DNA. Porušením může nastat částečné, nebo úplné zamezení schopnosti transkripce segmentů genů ve výsledku degradující celý proces kódování sahající svým rozsahem až i po mechanismy genové exprese. Dalším vyskytujícím se nebezpečím jsou nechtěné mutace v genomu buněk, následně přenesené ne dceřiné buňky po procesu mitózy. Mechanismy opravující DNA jsou v organismu neustále aktivní, jak reagují na poškození ve struktuře DNA a náhodně se opakujícím chybám. Při selhání mechanismů opravy a nenastaní apoptózy, se mohou vyskytnout nenávratné škody. Například zlomení struktury dvoušroubovice a také vznik komplikovaných křížových vazeb mezi jednotlivými vlákny, to může vést až k vytvoření rakovinných těles. Tyto šířící se chyby, následně děděné po buněčných generacích jako jeden ze základů rakovinného bujení je podstatou Knudsonovy hypotézy. .. pokračovat ve čtení