PSM V23 D762 Fully developed fluke egg and the cilia for water propulsion


Autor:
NeznámýUnknown author
Formát:
1528 x 1357 Pixel (412467 Bytes)
Popis:
Fully developed fluke egg and the cilia for water propulsion
Komentář k Licence:
Public domain

Toto dílo je volné také v zemích, jejichž právní řád chrání majetková autorská práva po dobu života autora a 70 let po jeho smrti.


Dialog-warning.svgYou must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Licence:
Public domain
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 13 Feb 2021 01:22:51 GMT


Relevantní články

Miracidium

Miracidium je první larvální stádium motolic v jejich složitém vývojovém cyklu. Miracidium se vyvíjí ve vajíčku produkovaném dospělými motolicemi. Vajíčka se mohou vyvíjet již v hostiteli nebo častěji až po vyloučení do vnějšího prostředí. Postupným rýhováním blastomer vzniká nejprve embryo, které se dále vyvíjí až v zralé miracidium. Miracidium se poté uvolňuje z vajíčka přes otvor zvaný operkulum. Miracidium je obrvené, má dvě oční skvrny reagující na světlo. Spouštěcím faktorem líhnutí miracidií z vajíček je intenzivní světlo nebo zvýšená tenze kyslíku ve vodě. Miracidium plave ve vodě a dle chemotaktických sil hledá vhodného plže. Bylo prokázáno, že hlavní látkou, která přitahuje miracidia jsou mukopolysacharidy obsažené ve slizu plžů. Při kontaktu s plžem se poté miracidium pomocí speciálního aparátu přichytí k povrchu plže a pomocí enzymů (proteáz) proniká do těla plže. Při průniku odhazuje brvy a přeměňuje se v další stádium zvané - sporocysta. .. pokračovat ve čtení