Saint Dominic Presiding over an Auto-da-fe
label QS:Len,"Saint Dominic Presiding over an Auto-da-fe"


Formát:
1170 x 1920 Pixel (2900255 Bytes)
Popis:
Saint Dominic presiding over an Auto-da-fe. From the sacristy of the Santo Tomás church in Ávila.
Komentář k Licence:
Toto je věrná fotografická reprodukce původního dvourozměrného uměleckého díla. Ono dílo je samo volným dílem, a to z následujícího důvodu:
Public domain

Toto dílo je volné také v zemích, jejichž právní řád chrání majetková autorská práva po dobu života autora a 100 let po jeho smrti.


You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States.
Oficiálním stanoviskem nadace Wikimedia Foundation je, že „věrné reprodukce dvourozměrných volných děl jsou také volné a opačná tvrzení jsou útokem na samotný koncept volných děl.“ Podrobnosti naleznete na stránce Commons:When to use the PD-Art tag.
Tato fotografická reprodukce se tedy také považuje za volné dílo. Uvědomte si, že v závislosti na místních zákonech může být další užití tohoto díla ve vaší jurisdikci zakázáno či omezeno. Vizte Commons:Reuse of PD-Art photographs.
Licence:
Public domain
Credit:
[2]
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 23 Nov 2023 07:21:42 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Autodafé

Autodafé je slavnostní vyhlášení inkvizičního rozsudku nad kacířem či odpadlíkem u španělské či portugalské inkvizice, která předcházela jeho vydání světské spravedlnosti, která na něm následne vykonala trest smrti nebo jiný způsob potrestání, například tělesné tresty nebo poslání na galeje. Během 15.-17. století bývala autodafé prováděna veřejně na náměstí nebo v blízkosti popraviště, rituál byl mimořádně teatrální a pompézní, obvinění byli oblečeni do potupných žlutých plášťů sambenitos, na hlavách měli nasazené vysoké papírové čepice kuželovitého tvaru, někdy pomalované plameny a postavami ďáblů, v rukou často drželi svíce. Důraz byl kladem na maximální ponížení odsouzených a odstrašení přihlížejících. Později se celý proces přenesl do kostela a od 18. století převládla praxe tzv. autollos, neveřejných vyhlášení rozsudku v soudní síni. V řadě uměleckých děl či ve veřejném povědomí je pojem autodafé nesprávně ztotožňován s vykonáním rozsudku, zejména upalováním kacířů či pálením kacířských knih. V průběhu autodafé někdy skutečně docházelo k demonstrativnímu spálení odsouzené kacířské knihy, ne však poprava. Ta mohla být vykonána až po skončení autodafé, kdy byl odsouzenec církevními úřady vydán světské spravedlnosti k vykonání rozsudku, inkvizice sama neměla kompetenci vykonávat trest smrti, mohla ale vyžadovat jeho vykonání po světské autoritě. .. pokračovat ve čtení

Inkvizice

Inkvizice, (zastarale) též inkvisice, nazývána často také „Svatá inkvizice“, byla právní instituce katolické církve či španělských a portugalských panovníků, která se měla vypořádávat s herezí (kacířstvím). Termín inkvizice označuje také samotné vyšetřování v otázkách víry a mravů, které vykonávala příslušná církevní autorita, tj. biskup nebo osoba jím k vyšetřování pověřená. Později bylo vyšetřování prováděno i jednotlivými inkvizičními institucemi. .. pokračovat ve čtení