See the image in its original context on the OpenStreetMap wiki page for Lausanne
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 03 Feb 2024 08:38:33 GMT

Relevantní obrázky

Relevantní články

Mistrovství světa v orientačním běhu 2012

29. Mistrovství světa v orientačním běhu proběhlo ve dnech 14. — 22. července 2012. Mistrovství světa hostilo Švýcarsko s hlavním centrem ve městě Lausanne, jež leží v jihozápadní frankofonní části Švýcarska při severním břehu Ženevského jezera. Dalšími destinacemi kde probíhaly závody byly Saint-George, Ballens a Le Chalet-à-Gobet. Hlavním pořadatelem byla Švýcarská asociace orientačního běhu. Šampionátu se zúčastnilo 339 závodníků z 53 zemí světa. Bojovalo se o čtyři sady medailí v kategorii mužů a kategorii žen. V roce 2012 byly tři individuální závody součástí světového poháru pro tento rok. Nejlépe se dařilo švýcarským orientačním běžcům, kteří získali celkem 8 medailí, z toho čtyři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové. Z českých reprezentantů byla nejúspěšnější mužská štafeta, která vybojovala zlatou medaili. Celkově nejúspěšnějším běžcem šampionátu se stala Švýcarka Simone Niggli-Luderová se ziskem tří zlatých medailí. .. pokračovat ve čtení