Quantum entanglement vs classical correlation video short


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
674 x 327 Pixel (2308470 Bytes)
Popis:
Na videu je ukázán rozdíl mezi kvantově provázanými a klasicky korelovanými kvantovými stavy fotonů. Nalevo je zobrazena scéna, kde jsou páry fotonů generovány v singletovém stavu, které je maximálně kvantově provázaný. Napravo je pak scéna, kde jsou páry ve smíšeném stavu, který odpovídá defázovanému singletovému stavu a který je jen klasicky korelovaný. Uprostřed obou scén je zdroj, který produkuje páry fotonů. Jeden foton z každého páru letí do levé měřicí stanice, druhý foton letí do stanice napravo. Obě stanice se skládají z polarizačního děliče svazku a dvou stínítek. Měřicí stanice jsou schopné měřit polarizaci v různých lineárně polarizovaných bázích. Video sestává ze tří částí. V první části jsou prováděna měření pouze v H/V bázi. V této bázi dává provázaný i klasicky korelovaný stav stejné výsledky. Ve druhé části jsou prováděna měření v různých bázích lineární polarizace. Zde je již patrný rozdíl mezi oběma stavy. V části třetí jsou zobrazeny už jen pravděpodobnosti naměření fotonu v tom kterém nastavení a měřicí stanice jsou plynule otáčeny přes celý rozsah lineárních polarizací. Zatímco pro klasicky korelovaný stav se tyto pravděpodobnosti mění pro různé úhly natočení, pravděpodobnosti pro kvantově provázaný stav zůstavají neměnné.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 13 Mar 2024 00:26:51 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Kvantové provázání

Pojem kvantové provázání označuje v kvantové mechanice vlastnost dvou částic, jejichž kvantový stav je propojen a to bez ohledu na jejich vzájemnou fyzickou vzdálenost. Ze zjištění stavu jedné částice lze zjisti stav druhé provázané částice. Kvantově provázané částice mají praktické uplatnění pro kvantovou teleportaci, kvantovou kryptografii, superhusté kódování nebo v kvantových počítačích. .. pokračovat ve čtení