QueenAnnesWarBefore


Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1530 x 1090 Pixel (249533 Bytes)
Popis:
A map depicting the state of European occupation of North America at the start of Queen Anne's War, as the North American theater of the War of the Spanish Succession is known.

Areas that are solid color are intended to represent approximate areas of occupation, with the exception of New Spain (most of which was not involved in this conflict) and areas with competing claims that were the source of conflict in the war. It does not depict all claimed lands, which were generally much larger, and were also the subject of competing claims which were not actively contested in the war. Areas with conflicting claims are depicted with color gradation, and may or may not be occupied by either side.

Many of the European land claims (those shown as well as those omitted) also intersect lands claimed by Native Americans, which are also not shown.
Licence:
Credit:
own work; structure (but not depicted areas of control) derived from File:Nouvelle-France map-en.svg
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 29 Feb 2024 20:18:21 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Mezikoloniální války

Mezikoloniální války, někdy též francouzské a indiánské války, byly sérií ozbrojených konfliktů v Severní Americe, které probíhaly v 17. a 18. století, a jejichž typickým rysem bylo, že se v nich proti sobě postavila francouzská koloniální říše a britská koloniální říše. .. pokračovat ve čtení

Válka královny Anny

Válka královny Anny je název pro americkou odnož války o španělské dědictví. Proběhla v letech 1702 až 1713. Na jedné straně konfliktu stáli Francouzi a Španělé, na druhé straně Angličané. Šlo o druhou ze série koloniálních válek mezi Francouzi a Angličany o ovládnutí Severní Ameriky, po válce krále Viléma a předcházející válce krále Jiřího. Konflikt získal název po anglické královně Anně Stuartovně. Boje, jež probíhaly především na jihovýchodě Severní Ameriky, v Akádii, Nové Anglii a na Newfoundlandu, sestávaly především z menších přepadů, nájezdů a bitek, v porovnání s evropským válčištěm s nepoměrně menšími celkovými ztrátami na obou stranách. Důležitou roli při tom hráli indiáni, které se snažili kolonisté využívat v maximální míře. Jejich největší podporu měli tradičně na své straně Francouzi. Asi nejznámější z přepadových akcí byl francouzsko-indiánský útok na novoanglickou osadu Deerfield v roce 1704. Důležitým úspěchem Britů se stalo dobytí francouzské pevnosti Port Royal v Akádii v roce 1710. Válka skončila v zásadě britským vítězstvím, které se projevilo především územními změnami v Kanadě, schválenými Utrechtským mírem v roce 1713. Na zájmy domorodých etnik se v dohodě zřetel nebral. Konfliktem značně oslabena byla španělská přítomnost na Floridě. .. pokračovat ve čtení