Red star with hammer and sickle


Formát:
1235 x 1175 Pixel (9680 Bytes)
Popis:
A red communist star and a hammer and sickle
Komentář k Licence:
Tento soubor nemůže být předmětem autorských práv, a je tedy volným dílem, protože sestává výhradně z informací, jež jsou veřejným vlastnictvím, a neobsahuje žádné autorské dílo.
Communist symbol Vzdání se odpovědnosti
Tento soubor zobrazuje symboly (přímo nebo symboly jim podobné) používané komunistickou vládou Sovětského svazu, na Sovětském svazu závislými komunistickými vládami v evropských zemích nebo organizacemi s nimi úzce spojenými.

Používání těchto symbolů může být v závislosti na kontextu nelegální na Ukrajině, v Maďarsku (podle trestního zákona z roku 1993, § 269/B), Litvě, Lotyšsku a Polsku.

Licence:
Public domain
Výhrada:
communist
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 30 Dec 2023 20:22:55 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Ozbrojené síly SSSR

Ozbrojené síly SSSR zahrnovaly armádu, námořnictvo, letectvo a síly protivzdušné obrany i různé pomocné sbory Sovětského svazu, jejichž cílem bylo zajistit obranu země před případnou agresí, ochrana suverenity země a celistvosti hranic. Během celé své existence od vzniku v roce 1922 až do rozpadu SSSR patřily mezi nejpočetnější a nejsilnější na světě. Vrcholem jejich působení byl lví podíl na porážce nacistického Německa a jeho spojenců ve druhé světové válce 1939-1945. Vedle toho však uskutečnily i řadu tažení agresivních: i vnitropolitických zásahů v zemích Varšavské smlouvy. Navzdory rozpadu SSSR v roce 1991 existovaly sovětské ozbrojené síly fakticky až do konce roku 1993, a to v podobě Spojených ozbrojených sil SNS, ačkoli formálně přestaly existovat 14. února 1992. .. pokračovat ve čtení

Tambovské povstání

Tambovské povstání neboli Antonovščina (Антоновщина) bylo jedno z největších lidových povstání během občanské války v Rusku proti moci Sovětů. Někdy je rebelie nazývána Antonovščinou, podle příjmení jednoho z povstalců, velitele štábu 2. povstalecké armády a člena strany Eserů Alexandra Antonova, kterému je často připisováno vedoucí postavení v povstání. Hlavou povstalců byl však Pjotr Tokmakov, velitel partyzánské armády a předseda Svazu pracujícího rolnictva. .. pokračovat ve čtení