Ringkragen Fahnenträger-Kyffhäuserbund-Denis-Apel


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
866 x 1126 Pixel (813948 Bytes)
Popis:
Ring-kragen für Fahnenträger des NS-Reichskriegerbunds (Kyffhäuserbund), um 1935


Nazi symbol Právní upozornění
Tento soubor zobrazuje nebo se podobá symbolům používaným národně socialistickou vládou Německa (NSDAP/nacisté) nebo organizací blízkou jí nebo jiné straně zakázané německým Spolkovým ústavním soudem.

Používání znaků těchto v Německu zakázaných organizací (například používání nacistické svastiky a dalších znaků) může být v závislosti na kontextu trestné také na Ukrajině, v Rakousku, Maďarsku, Polsku, Česku, Francii, Rusku, Brazílii a dalších státech. V Německu je příslušnou právní normou paragraf 86a trestního zákoníku (StGB), v Česku § 403 trestního zákoníku.

Licence:
Výhrada:
nazi
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 27 Mar 2024 07:27:28 GMT

Relevantní obrázky

(c) Bundesarchiv, Bild 121-0023 / CC-BY-SA 3.0
(c) Bundesarchiv, Bild 121-0024 / CC-BY-SA 3.0

Relevantní články

Spolky c. k. vojenských vysloužilců v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Spolky c. k. vojenských vysloužilců se zakládaly podle vzoru německých spolků na území Čech, Moravy a Slezska většinou až na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 19. století. Jejich hlavním posláním se stala dobročinná a charitativní činnost ve prospěch svých členů. I když se situace vojenských vysloužilců od konce 18. století v Rakousku-Uhersku začínala zlepšovat, přesto valná část řadových vysloužilých vojáků odcházela z armády ve vysokém věku nebo jako válečný invalida. V každém případě obtížné zapojování vysloužilých vojáků do civilního života se stalo podnětem k jejich sdružování. Spolky veteránů patřily v Čechách, na Moravě a ve Slezsku k nejpočetnější a nejmasovější společenské organizaci. .. pokračovat ve čtení