SS Sirius (1837)


Autor:
George Atkinson Jnr
Formát:
594 x 350 Pixel (37533 Bytes)
Popis:
SS Sirius, circa 1838: The Cork Steam Ship Company's 700 ton, 320-horsepower 'Sirius' built in 1837. She crossed from Cork to New York in April 1838. She has paddle, steam and sails.
Komentář k Licence:
Public domain

Toto dílo je volné také v zemích, jejichž právní řád chrání majetková autorská práva po dobu života autora a 70 let po jeho smrti.


You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Honduras has a general copyright term of 75 years, but it does implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Licence:
Public domain
Credit:
[1]
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 15 Feb 2024 19:17:17 GMT


Relevantní články

Modrá stuha

Modrá stuha při plavbě přes Atlantský oceán bylo zvláštní prestižní putovní ocenění, které bylo udělováno jednotlivým lodím, jež nejrychleji přepluly severní Atlantský oceán na trase z New Yorku do Evropy. Byla zavedena v roce 1838, tedy v první polovině 19. století, a existuje vlastně až do dnešních dob. Prvním držitelem této ceny se v roce 1838 stal kolesový parník SS Sirius, který vykonal cestu z Corku do New Yorku rychlostí 8,03 uzlu za 18 dní, 14 hodin a 22 minut a cestu z New Yorku do Falmouthu rychlostí 7,31 uzlu za 18 dní. Poté se v držení této ceny vystřídala celá řada dalších lodí z Francie, USA a Velké Británie, později i z Německa či Itálie. Mezi slavné držitele modré stuhy patří mimo jiné i známé parníky Lusitania a Mauretania. .. pokračovat ve čtení