Solar spectrum cs


Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
800 x 600 Pixel (48136 Bytes)
Popis:
Tento obrázek ukazuje spektrum slunečního záření pro přímé světlo jednak na horní hranici zemské atmosféry (reprezentované žlutou oblastí), tak na hladině moře (červená oblast). Slunce produkuje světlo s distribucí podobnou tomu, co by se dalo očekávat od černého tělesa o teplotě 5778 K (5505 °C), což je přibližně povrchová teplota slunce. Jak světlo prochází atmosférou, část je absorbována plyny se specifickými absorpčními pásy. Další světlo je redistribuováno Rayleighovým rozptylem, který je zodpovědný za modrou barvu atmosféry. Tyto křivky jsou založeny na terestrickém referenčním spektru Americké společnosti pro testování a materiály (American Society for Testing and Materials, ASTM), což jsou standardy přijaté fotovoltaickým průmyslem, které zajišťují konzistentní zkušební podmínky a jsou podobné světlu, které lze očekávat v Severní Americe. Zobrazují se oblasti pro ultrafialové, viditelné a infračervené světlo.
Licence:
Credit:
Tento soubor byl vyříznut ze souboru
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 14 Mar 2024 05:10:15 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Skleníkový efekt

Skleníkový efekt, také zvaný skleníkový jev, nastává, když skleníkové plyny v atmosféře planety způsobují, že se část tepla vyzařovaného z povrchu planety hromadí na jejím povrchu. K tomuto procesu dochází proto, že hvězdy vyzařují krátkovlnné záření, které prochází skleníkovými plyny, ale planety vyzařují dlouhovlnné záření, které je skleníkovými plyny částečně pohlcováno. Tento rozdíl snižuje rychlost, s jakou se planeta může ochlazovat v reakci na ohřívání hostitelskou hvězdou. Přidáním skleníkových plynů se dále snižuje rychlost, s jakou planeta vyzařuje záření do vesmíru, což zvyšuje její průměrnou povrchovou teplotu. .. pokračovat ve čtení