Na Commons přenesl z cs.wikipedia uživatel Faigl.ladislav pomocí nástroje CommonsHelper.
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Mon, 12 Aug 2024 12:26:10 GMT

Relevantní obrázky

Relevantní články

Staré Splavy

Staré Splavy je lázeňské a rekreační městečko, část obce Doksy v okrese Česká Lípa. Jedná se o rekreační středisko na severozápadním břehu Máchova jezera. Na přelomu 19. a 20. století se jednalo o jednu z proslulých dovolenkových destinací v Českých zemích a v celém Rakousku-Uhersku. I v době první Československé republiky byly Staré Splavy oblíbeným rekreačním místem. Obec byla tehdy známá jako „Böhmischer Lido“. .. pokračovat ve čtení

Mistrovství světa v orientačním běhu 1972

4. Mistrovství světa v orientačním běhu proběhlo ve dnech 14. až 16. září roku 1972. Pořadatelskou zemí bylo Československo. Hlavním dějištěm závodů tehdy bylo rekreační centrum Staré Splavy na severovýchodním břehu Máchova jezera poblíž města Doksy. V mužích tu startovalo 77 závodníků a v ženách 49 závodnic ze 17 zemí světa. Ve štafetových závodech startovalo 8 mužských čtyřčlenných a 12 ženských tříčlenných štafet. Československo reprezentovali: Josef Borůvka, Eva Folprechtová, Anna Handzlová, Jaroslav Hořínek, Jaroslav Jašek, Zdeněk Lenhart, Naděžda Mertová, Petr Uher a Renata Vlachová. Československá výprava na tomto mistrovství získala historicky druhou bronzovou medaili. Vybojovaly ji ženy v závodě štafet ve složení Anna Handzlová, Renata Vlachová a Naděžda Mertová. Úspěšných výsledků v závodě jednotlivců dosáhli muži 5. a 8. místem. .. pokračovat ve čtení