Statue of Yi Hwang


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
592 x 1047 Pixel (129879 Bytes)
Popis:
Statue of Yi Hwang in Namsan
Komentář k Licence:
w:cs:Creative Commons
uveďte autora zachovejte licenci
Dílo smíte:
  • šířit – kopírovat, distribuovat a sdělovat veřejnosti
  • upravovat – pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech
Za těchto podmínek:
  • uveďte autora – Máte povinnost uvést autorství, poskytnout odkaz na licenci a uvést, pokud jste provedli změny. Toho můžete docílit jakýmkoli rozumným způsobem, avšak ne způsobem naznačujícím, že by poskytovatel licence schvaloval nebo podporoval vás nebo vaše užití díla.
  • zachovejte licenci – Pokud tento materiál jakkoliv upravíte, přepracujete nebo použijete ve svém díle, musíte své příspěvky šířit pod stejnou nebo slučitelnou licencí jako originál.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 22 Feb 2024 15:23:13 GMT

Relevantní obrázky

(c) Lauren Heckler, CC BY 2.0

Relevantní články

I Hwang

I Hwang, zvaný též Tchö-kje, byl korejský neokonfuciánský filozof a učenec za dynastie Čoson. Jeho velkým oponentem byl o něco mladší I I. Hwangovi žáci založili jongnamskou filozofickou školu, on sám založil roku 1560 akademii Tosansowon v dnešním Andongu. Byl především vykladačem díla čínského učence Ču Siho, a to vykladačem poměrně přísným, odmítajícím odchylky od původního učení. I Hwang přijal Ču Siho dualismus ideálního principu li a materiálního principu čchi, přičemž trval na plné oddělenosti těchto dvou principů, na stejnosti li v každé věci a nadřazenosti ideje, tedy li. Oponent I I naopak učil, že rozhodující je materiální princip čchi, který má podle toho, jakou má věc matérii, také různorodou ideu, tedy li. Jeho nejvýznamnější filozofickou prací je Deset diagramů pro učení mudrců z roku 1681. Jako úředník Yi Hwang nedosáhl na vládní posty, ale byl například tajným královským inspektorem či guvernérem provincií Danyang a Punggi. Byl též básníkem, psal tehdy oblíbenou formou sidžo, za jeho vrcholnou je považována báseň Yadang, již napsal v osmnácti letech. Byl také kaligrafem, vzorem mu v tomto oboru byl Wang Si-č’. Je vyobrazen na jihokorejské bankovce v hodnotě 1000 wonů. .. pokračovat ve čtení

Korejská filozofie

Korejská filosofie se v dějinách filosofie zaměřovala na širokou paletu životních problémů a světonázorů. Jsou v ní integrovány významným způsobem obsahy šamanismu a mnohé aspekty neokonfucianizmu. Tradiční korejské myšlení bylo ovlivněno množstvím náboženských a filosofických systémů. Z nich se jako nejvlivnější prosadili korejský šamanismus, buddhismus a konfucianismus. .. pokračovat ve čtení