Strip of rolled cinchona bark, India, 1860-1910


Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
2832 x 4256 Pixel (857664 Bytes)
Popis:

From 1862, the British Government of India set up cinchona plantations and factories to cultivate large amounts of cinchona bark for its malaria treating quinine. This specimen is from a plantation in Darjeeling. There are many types of cinchona bark. This is type is called Cinchona Calaysia.

The sample was originally at the Royal Botanic Gardens India Museums at Kew, England. The museum was founded by the East India Company in 1801 and closed in 1879. The sample was also exhibited at the Cinchona Tercentenary Exhibition by the Wellcome Institute for the History of Medicine in 1930.

maker: Unknown maker

Place made: Darjiling, West Bengal, India

Wellcome Images
Keywords: sample; Quinine; Cinchona; Malaria; Pharmacy

Licence:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 09 Mar 2024 05:10:46 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Chinovník

Chinovník (Cinchona), dříve nazývaný také chininovník, je rod rostlin z čeledi mořenovité. Jsou to stromy nebo keře s jednoduchými vstřícnými listy a pětičetnými květy v bohatých vrcholových květenstvích. Plodem je tobolka s mnoha semeny. Rod zahrnuje asi 24 druhů a je rozšířen výhradně v tropické Střední a Jižní Americe. Kůra chinovníků obsahuje účinné alkaloidy, z nichž nejvýznamnější je chinin, používaný zejména k léčbě malárie. Nejznámějším druhem je chinovník lékařský, pro produkci chininu je však v dnešní době převážně pěstován jiný, blízce příbuzný druh Cinchona calisaya, vyznačující se vyšším obsahem alkaloidů. .. pokračovat ve čtení