Superposition of colors


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1095 x 1116 Pixel (339832 Bytes)
Popis:
V kvantové fyzice lze měřit danou vlastnost daného systému v mnoha různých měřicích bázích. Účelem tohoto obrázku je ilustrovat jak měření v různých bázích může dát různé výsledky s různými pravděpodobnostmi, aniž by divák musel znát cokoli o kvantové fyzice, jako třeba spin či měřicí projektory. Zelená barva vznikne smícháním stejných dílů žluté a modré. Můžeme využít tento vztah a vzít modrou, červenou a žlutou jako bazické vektory, přičemž zelená je pak "kvantová superpozice" modré a žluté. Z tohoto pohledu měří první měřicí přístroj v bázi (modrá, červená, žlutá) a může vrátit, se stejnou pravděpodobností, dva možné výsledky: modrou a žlutou. Druhý přístroj měří v jiné bázi zadané barvami (oranžová, zelená, fialová). Protože v tomto případě je zelená barva jedním z bazických vektorů vrátí druhý přístroj pokaždé "zelená" jako výsledek.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 14 Feb 2024 12:55:32 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Kvantové měření

Pojmem kvantové měření se ve fyzice označuje proces, který představuje kvantové zobecnění pojmu měření z klasické fyziky. Kvantové měření se vyznačuje několika specifiky, která přispívají k neintuitivnímu chování kvantových systémů. .. pokračovat ve čtení