Surrender of Japan - USS Missouri


Autor:
Army Signal Corps
Formát:
5748 x 4504 Pixel (3328968 Bytes)
Popis:

Surrender of Japan, Tokyo Bay, 2 September 1945: Representatives of the Empire of Japan on board USS Missouri (BB-63) during the surrender ceremonies.

Standing in front are:

Foreign Minister Mamoru Shigemitsu (wearing top hat) and General Yoshijirō Umezu, Chief of the Army General Staff.

Behind them are three representatives each of the Foreign Ministry, the Army and the Navy. They include, in middle row, left to right:

In the back row, left to right (not all are visible):

Komentář k Licence:
Tento obrázek nebo soubor je dílem zaměstnance Armády Spojených států amerických pořízeným nebo vytvořeným během výkonu oficiálních povinností. Jako dílo federální vlády USA je tento obrázek nebo soubor volným dílem.
Licence:
Public domain
Credit:
Naval Historical Center Photo # USA C-2719. Photograph from the Army Signal Corps Collection in the U.S. National Archives.
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sun, 11 Aug 2024 00:43:28 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Kapitulace

Kapitulace představuje takový typ ukončení boje, kdy jedna ze stran uzná marnost dalšího boje, „složí zbraně“ a vydá se na milost vítězné straně. Kapitulovat může stát a veškeré jeho ozbrojené síly nebo jen dílčí jednotka, respektive jednotky na určitém území. .. pokračovat ve čtení

Kapitulace Japonska

Kapitulaci Japonska oznámil císař Hirohito v rozhlasovém projevu 15. srpna 1945. Formálně byla ukončena druhá světová válka podpisem kapitulačních listin 2. září 1945. Na konci července 1945 nebylo Japonské císařské námořnictvo schopné provádět velké operace a invaze Spojenců do Japonska byla na spadnutí. V Postupimské deklaraci z 26. července 1945 vyzvaly Spojené státy, Spojené království a Čína k bezpodmínečné kapitulaci japonských ozbrojených sil – alternativou bylo „rychlé a úplné zničení“. Japonská Vrchní válečná rada, známá také jako „Velká šestka“, veřejně deklarovala svůj záměr bojovat až do hořkého konce. Avšak, ve snaze dosáhnout pro Japonsko příznivějších podmínek, důvěrně požádala Sovětský svaz o zprostředkování mírových jednání. Sovětská diplomacie udržovala v Japoncích dojem, že Sovětský svaz je ochoten zprostředkovat jednání o míru, současně však Sověti připravovali útok na japonská vojska v Mandžusku a v Koreji. Plnili tak sliby, které tajně dali Američanům a Britům na konferencích v Teheránu a na Jaltě. .. pokračovat ve čtení