The Return of BulgariaSat1 by SpaceX (34808558763)


Autor:
Michael Seeley from Melbourne, FL, United States
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
5579 x 9540 Pixel (20946725 Bytes)
Popis:

High resolution image of the now twice flown and twice landed #SpaceX #Falcon9 first stage, which most recently carried the #BulgariaSat1 satellite to orbit. This is the rocket entering the Port Canaveral channel Thursday morning (June 29, 2017) atop the drone-ship "Of Course I Still Love You", and of particular note, it is sitting atop a piece of equipment that stablilizes the rocket after landing. It has been called the "roomba", "octo-grabber", and "Optimus Prime".

This is a merge of 4 images, creating an effective resolution of 5580x9540. (Image by Michael Seeley / We Report Space)
Licence:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 14 Dec 2022 05:46:53 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Stupeň B1029 Falconu 9

Stupeň B1029 Falconu 9 je opakovaně použitý první stupeň rakety Falcon 9 vyráběné firmou SpaceX. V historii kosmonautiky jde o druhý orbitální raketový stupeň, který byl znovupoužit, a zároveň první, který startoval z Kalifornie i Floridy a přistál na dvou různých přistávacích plošinách ASDS ve dvou různých oceánech. Tento první stupeň poprvé letěl 14. ledna 2017 při misi Iridium NEXT 1, kdy vynášel prvních deset satelitů nové generace největší satelitní konstelace a poté přistál na plovoucí plošině Just Read the Instructions v Tichém oceánu. Po renovaci a kontrole přišel po přibližně pěti měsících druhý let. Letěl znovu 23. června 2017 a vynesl družici BulgariaSat-1 a podruhé úspěšně přistál, tentokrát na plošinu Of Course I Still Love You v Atlantském oceánu. Přistání bylo tvrdé a využily se prakticky veškeré deformační zóny na přistávacích nohou. Při přistání se vynechával první z obvyklých tří zážehů při návratu prvního stupně. Šéf SpaceX Elon Musk se před startem vyjádřil, že je velká pravděpodobnost, že se přistání nepodaří. .. pokračovat ve čtení