Velký dialog (1966), laminát, drát, textil, lak, 145x190x83 cm


Autor:
Karel Nepraš
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
964 x 697 Pixel (613689 Bytes)
Popis:
Karel Nepraš,Velký dialog (1966), laminát, drát, textil, lak, 145x190x83 cm
Komentář k Licence:
VRT Wikimedia

Toto dílo je svobodné a může ho kdokoli užívat pro jakýkoli účel. Pokud si přejete tento obsah užít, nemusíte žádat o svolení, pokud dodržíte všechny licenční požadavky uvedené na této stránce.

Wikimedia obdržela e-mail s potvrzením, že držitel autorských práv souhlasil se zveřejněním za podmínek uvedených na této stránce. Tuto zprávu zkontroloval člen VRTS a uložil ji v našem archivu svolení. Ke komunikaci mají přístup důvěryhodní dobrovolníci v záznamu #2013030710006835.

Pokud máte dotazy k archivované komunikaci, použijte prosím nástěnku VRT. Odkaz na záznam: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2013030710006835
Find other files from the same ticket: SDC query (SPARQL)

Licence:
Credit:
Národní galerie v Praze
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 23 Jan 2024 09:45:08 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Karel Nepraš

Karel Nepraš byl český sochař, kreslíř, grafik, profesor Akademie výtvarných umění v Praze. .. pokračovat ve čtení

Nová figurace

Jako nová figurace jsou označovány výtvarné tendence, které v poválečném umění odmítly estetiku neosobního abstraktního umění a aktualizovaly nejrůznější formy návratu k figuře. Předpokládaly sice lidský fenomén, ale člověk nemusel být přítomen fyzicky - stačila jeho stopa nebo znak. Nová figurace se neuvedla žádným manifestem a nedala vznik žádné homogenní skupině. Ve vztahu k předchozím obdobím je ve své podstatě protipólem sentimentálně-estétských tendencí a představuje vnitřně naléhavý výraz nálad a existenciálních pocitů, který se někdy může jevit až jako kult "ošklivosti". .. pokračovat ve čtení