Vesuvius SRTM3


Autor:
Morn the Gorn
compass rose from Maps_template-fr.svg: Eric Gaba (Sting - fr:Sting)
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
942 x 794 Pixel (944391 Bytes)
Popis:
Shaded terrain map of the Naples and Mount Vesuvius region from SRTM3 elevation data. Each pixel corresponds to about 70x70 m. SRTM tile used was http://dds.cr.usgs.gov/srtm/version2_1/SRTM3/Eurasia/N40E014.hgt.zip. The top of the image is 41°N, the left side is 14°E.


Note: This image has annotations, but you have to navigate to the Wikimedia Commons description page to see them. Or (if you are logged in at Wikipedia) go to "My preferences -> Gadgets" and enable ImageAnnotator.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Fri, 22 Dec 2023 07:47:45 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Stratovulkán

Kompozitní sopka či stratovulkán je označení pro kuželovitý typ sopky, která je tvořena velkým množstvím vrstev lávy a pyroklastických hornin různého chemického složení. Pro vznik tohoto druhu sopky je tak důležité střídání výlevné a explozivní fáze sopečné činnosti. Oproti štítovým sopkám, které mají pozvolna zvedající se svahy, pro kompozitní sopky je charakteristické, že mají velice příkré svahy dosahující v horních partiích sopky až ke 30°. Dalším obvyklým znakem je střídání silných sopečných erupcí s obdobím klidové fáze. V některých případech se na vrcholku nachází sopečný kráter, tzv. sopečná kaldera, vzniklý jako výsledek propadu vrchu sopky. .. pokračovat ve čtení