WLA vanda Vishnu as the Cosmic Man


Autor:
Wikipedia Loves Art participant "va_va_val"
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
2192 x 3109 Pixel (3887883 Bytes)
Popis:

Vishnu as the Cosmic Man (Vishvarupa)
Opaque watercolour on paper
Jaipur, Rajasthan
c. 1800-50

The blue-skinned Hindu god Vishnu is shown with four arms, each holding one of his attributes: a conch shell, a lotus flower, a mace and his circular wand, called Sudarshana chakra (meaning 'beautiful disc'). The small figures all over his body refer to his role as the Universal Man who encompasses all of creation: the Vishvarupa (literally 'all forms').

Wikipedia Loves Art at the Victoria and Albert Museum

This photo of item # IS.33-2006 at the Victoria and Albert Museum was contributed under the team name "va_va_val" as part of the Wikipedia Loves Art project in February 2009.
Victoria and Albert Museum

The original photograph on Flickr was taken by Val_McGplease add a comment to the original Flickr page whenever a use has been made on Wikipedia or another project.
Project galleries on Flickr: this institution, this team
Komentář k Licence:
w:cs:Creative Commons
uveďte autora zachovejte licenci
Dílo smíte:
  • šířit – kopírovat, distribuovat a sdělovat veřejnosti
  • upravovat – pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech
Za těchto podmínek:
  • uveďte autora – Máte povinnost uvést autorství, poskytnout odkaz na licenci a uvést, pokud jste provedli změny. Toho můžete docílit jakýmkoli rozumným způsobem, avšak ne způsobem naznačujícím, že by poskytovatel licence schvaloval nebo podporoval vás nebo vaše užití díla.
  • zachovejte licenci – Pokud tento materiál jakkoliv upravíte, přepracujete nebo použijete ve svém díle, musíte své příspěvky šířit pod stejnou nebo slučitelnou licencí jako originál.
Tento obrázek, který byl původně zveřejněn na Flickru, zkontroloval září 2009 správce nebo kontrolor Kaldari a potvrdil, že je na Flickru dostupný pod správnou licencí.
Because this photograph is an unoriginal reproduction of a 2D public domain work, in many jurisdictions the photograph itself is ineligible for copyright protection and can be considered in the public domain as well. In other jurisdictions, the above license should be applied. See Commons:Reuse of PD-Art photographs for more information.
Licence:
Credit:
Uploaded from the Wikipedia Loves Art photo pool on Flickr
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Fri, 22 Mar 2024 13:27:28 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Kosmický obr

Kosmický, či prvotní, obr, bytost či muž, je motiv bytosti, která v sobě obsahuje celý vesmír či jím prostupuje a jednotlivým částím vesmíru odpovídají části jejího těla, objevující se v mnoha světových mýtech o uspořádání a vzniku světa. V některých případech kosmický člověk během procesu stvoření umírá a z různých částí jeho těla svět vzniká, a často je také androgynní, což Mircea Eliade vyložil jako znak počáteční úplnosti, která je narušena, aby mohl vzniknout svět. .. pokračovat ve čtení

Lóka

Lóka, sanskrtsky „svět“, je v hinduismu označení pro vesmír nebo některou z jeho částí, často spojenou s nějakým konkrétním božstvem. Vesmír je v hinduismu chápán často jako tri-lóka „trojsvět“, skládající se z nebes (Svarga), země a podsvětí (Pátála), ve védské náboženství byl svět také rozdělen na tři části: nebesa, povětří a zemi, nebo nebe, povětří a vody. Tyto světy jsou pak dále děleny, zpravidla na čtrnáct menší světů. S lóky jsou spojovány i čakry v lidském těle, sedm horních světů odpovídá sedmi čakrám, zatímco dolní světy části těla, která se nachází pod nimi. Koncept lóků se objevuje i v buddhismu, kde jsou namísto božstev spojovány s buddhy či bódhisattvy. .. pokračovat ve čtení