The Man from Aran


Autor:
Formát:
478 x 669 Pixel (78216 Bytes)
Komentář k Licence:
Public domain

Toto dílo je volné také v zemích, jejichž právní řád chrání majetková autorská práva po dobu života autora a 70 let po jeho smrti.


Dialog-warning.svgYou must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Licence:
Public domain
Credit:
Vlastní dílo, user:Rlbberlin
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 28 Jun 2023 10:19:38 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

William Orpen

William Newenham Montague Orpen byl irský malíř působící hlavně v Londýně. Před první světovou válkou byl komerčně úspěšný malíř portrétů pro vyšší vrstvy edwardovské společnosti, mnoho z jeho nejpozoruhodnějších obrazů té doby jsou ovšem autoportréty. Během první světové války byl nejplodnějším z oficiálních válečných umělců vyslaných Británií na západní frontu. Tam vytvářel kresby a obrazy obyčejných vojáků, mrtvých mužů, německých válečných zajatců, stejně jako portréty generálů a politiků. Většinu z těchto prací, celkem 138, věnoval britské vládě; nyní jsou ve sbírce Imperial War Museum. Byl též oficiálním malířem Pařížské mírové konference, známý je jeho obraz podpisu Versailleské smlouvy. Jeho dobré vztahy s generalitou britské armády mu umožnily zůstat na bojištích déle než kterémukoli z ostatních oficiálních válečných umělců. Jeho odhodlání sloužit jako válečný umělec ho však stálo zdraví a po válce i sociální postavení v Británii, kde byl dáván jako příklad umělce sloužícího moci bez ohledu na morální hlediska. I po jeho smrti řada kritiků hlasitě odmítala jeho práci a po mnoho let byly jeho obrazy vystavovány jen zřídka. Situace se začala měnit až v 80. letech 20. století, kdy bylo jeho dílo znovu doceněno, především zásluhou výtvarného kritika Bruce Arnolda. .. pokračovat ve čtení