World map showing surface temperature trends between 1950 and 2014


Autor:
NASA/GSFC/Earth Observatory, NASA/GISS
Formát:
708 x 370 Pixel (75473 Bytes)
Popis:
Tato mapa Země ukazuje trend povrchové teploty mezi lety 1950 a 2014. Legenda této mapy je tady.

Mapa ukazuje, že většina oblastí Země se zahřívá, zvláště silně se otepluje v polárních oblastech. Několik oblastí zažilo ochlazení. V průměru bylo více oteplení nad pevninou než nad oceány.

Změny průměrné globální teploty mohou být rovněž uvedeny ve vztahu k základnímu období mezi roky 1951 do roku 1980. Tato metoda ukazuje, že teplotní anomálie (5-letý průměr) v letech 1950 a 2012 byly -0,09 °C a respektive 0,61 °C.
Licence:
Public domain
Credit:
16 January 2015: NASA GISS: NASA GISS: NASA, NOAA Find 2014 Warmest Year in Modern Record, in: Research News. NASA Goddard Institute for Space Studies, New York, NY, USA. Accessed 20 February 2015.
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Fri, 16 Feb 2024 00:36:28 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Spor o globální oteplování

Spor o globální oteplování se týká veřejné debaty o tom, zda ke globálnímu oteplování dochází, v jaké míře k němu v moderní době došlo, co ho způsobilo, jaké bude mít dopady, zda lze nebo je třeba přijmout nějaká opatření k jeho omezení, a pokud ano, jaká opatření by měla být přijata. Ve vědecké literatuře panuje velmi silná shoda v tom, že globální povrchové teploty se v posledních desetiletích zvýšily a že tento trend je způsoben emisemi skleníkových plynů způsobenými lidskou činností. Tento názor nezpochybnil žádný vědecký orgán na národní či mezinárodní úrovni. Několik organizací, jejichž členy jsou zástupci těžebního průmyslu, zastává odlišná stanoviska a některé se snaží přesvědčit veřejnost, že ke změně klimatu nedochází, nebo pokud se klima mění, není to v důsledku lidského vlivu, a snaží se zasít pochybnosti o vědeckém konsenzu. .. pokračovat ve čtení