Achaemenid Empire 500 BC


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
3070 x 1637 Pixel (830752 Bytes)
Popis:
A map of the Achaemenid Empire around 500 BC featuring ancient regions, settlements and Satrapies.

This map assembles information from the Historischer Schul-Atlas zur alten, mittleren und neueren Geschichte by Heinrich Kiepert and Carl Wolff from 1879 as accessed from GEI Digital, the 1923 edition of Historical Atlas by William R. Shepherd as accessed from the Perry-Castañeda Library's online map collection and Livius.org's article on the Satrapies of the Achaemenid Empire according to Herodotus.

The graphics were assembled in QGIS and processed in Adobe Illustrator. Made with Natural Earth coastal, river and lake data. All data is projected in the Lambert azimuthal equal-area projection.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sun, 06 Aug 2023 22:01:41 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Achaimenovská říše

Achaimenovská říše neboli Perská říše jsou historické názvy pro říši vytvořené výboji Kýra Velikého a jeho syna Kambýsa (530–522), která je tradičně považována za stát, který završuje rané období vývoje politické organizace na Předním východě. Na místě médské, lýdské, babylónské a egyptské říše se objevil jeden mocný celek, slučující v sobě řadu odlišných tradic, etnických jednotek, náboženských zvyklostí. V roce 486, když umíral třetí achaimenovský panovník Dareios I., náležela k říši část Balkánu a Střední Asie, celá Malá Asie, Sýrie, Palestina, Egypt a Mezopotámie a konečně íránské kraje až k hranicím Indie. Tento rozlehlý stát byl od sklonku 6. století rozdělen na územní jednotky spravované místodržiteli, kteří si vydržovali vlastní dvůr a byli odpovědni pouze králi. Na některých místech ponechali Peršané moc v rukou lokálních dynastií, takže o jednotě správy nemůže být ani řeči. .. pokračovat ve čtení