Anotopterus!pharaoPage


Autor:

A: Okiyama, M. 1984. Myctophiformes: Development. In H.G. Moser, W.J. Richards, D.M. Cohen, M.P. Fahay, A.W. Kendall, Jr., and S.L Richardson (eds.), Ontogeny and systematics of fishes. Spec. Publ. 1, Am.Soc. Ichthyol. Herpetol., p. 206-218. Allen Press, Lawrence, KS. B: Rofen, R.R. 1966.

Family Anotopteridae. In G.W. Mead (ed.), Fishes of the western North Atlantic, Pt. 5, p. 498-510. Mem. Sears Found. Mar. Res. 1, Yale Univ., New Haven, CT.
Formát:
550 x 350 Pixel (31564 Bytes)
Popis:
Anotopterus pharao, juvenile and adult.
Komentář k Licence:
Tento obrázek je volné dílo, protože obsahuje materiály, které pochází z amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru a byly pořízeny nebo vytvořeny během výkonu pracovní náplně jeho zaměstnanců.
Licence:
Public domain
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 01 Feb 2024 17:09:56 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Jinožábří

Jinožábří (Aulopiformes) jsou diverzifikovaný řád mořských paprskoploutvých ryb pojmenovaný podle neobvyklé stavby žaberních oblouků. Kromě dalších detailů ve stavbě kostry se vyznačují absencí plynového měchýře. Mají cykloidní šupiny a často i tukovou ploutvičku. Je u nich běžný hermafroditismus. Jde o spíše drobnější ryby, ale dlouhonosové dorůstají až dvoumetrové délky. Využívají různé životní strategie: někteří žijí na dně mělkých moří, ale mnoho zástupců patří mezi obyvatele hlubin, kde žijí buď na dně, nebo pelagicky. Živí se dravě. Do řádu patří skoro 290 recentních druhů, které jsou řazeny do 17 čeledí ve třech podřádech. Jinožábří mají bohatý fosilní záznam. Někteří ještěrohlavcovití mají hospodářský význam, zejména bumalo indický je důležitou lovnou rybou v Indickém oceánu. .. pokračovat ve čtení