Track map of Brands Hatch. This PNG version is intended for use with browsers like IE7 that don't support SVG.
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 10 Jan 2024 02:38:43 GMT

Relevantní obrázky

Relevantní články

Formule 1 v roce 1984

Sezóna roku 1984 byla v pořadí již 35. ročníkem Mistrovství světa jezdců Formule 1 a 27. ročníkem poháru konstruktérů. Triumf mezi jezdci slavil pilot McLarenu Niki Lauda a pohár konstruktérů, který získal McLaren. Sezóna začala na brazilském okruhu Jacarepagua, 25. března a mistrovství světa uzavírala Grand Prix Portugalska 21. října. Z kalendáře byla vyškrtnuta Grand Prix New Yorku, a Grand Prix Španělska, která se měla jet 21. října, byla nahrazena portugalskou Grand Prix. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1980

Mistrem světa v roce 1980 se stal Australan Alan Jones na voze Williams. Značný podíl na tomto výsledku měl i nestárnoucí Carlos Reutemann, který po celou sezónu jezdil ve vynikající formě a v celkovém hodnocení mistrovství světa skončil na třetím místě. Nelson Piquet, jenž získal druhé místo, vyzrál v prvotřídního pilota, který se stal za přispění vozu Brabham jedním z nejžhavějších favoritů na titul. Z mladíků si vedli výborně i Pironi a De Angelis. Zlepšili se jezdci Renaultu, Arnoux byl šestý a Jabouille osmý. Renaulty byly dostatečně výkonné a rychlé, startovaly obvykle z prvních pozic a častokrát jezdily v čele závodu, stále však trpěly problémy se spolehlivostí. Zcela bez úspěchu skončilo mistrovství pro týmy Ferrari a Lotus. Ferrari, jehož jezdci Scheckter a Villeneuve skončili rok předtím na prvním a druhém místě, získalo pouhých osm bodů. Čest Lotusu zachraňoval jen mladíček de Angelis, jenž obsadil konečné sedmé místo. Jeho o mnoho zkušenější stájový kolega vyšel naprázdno. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1966

XVII. Mistrovství světa jezdců a 9. ročník poháru konstruktérů zahájila 22. května Grand Prix Monaka a po 9 závodech 23. října při Grand Prix Mexika byl znám nový mistr světa. Mistrem světa pro rok 1966 se stal Jack Brabham a v Poháru konstruktérů zvítězil Brabham. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1986

Ve Formuli 1 v roce 1986 se uskutečnilo celkem 16 závodů Grand Prix. Mistrem světa se stejně jako v předchozím roce stal Alain Prost s vozem McLaren MP4/2C. Pohár konstruktérů získal Williams. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1976

XXVII. Mistrovství světa jezdců F1 a XIX. pohár konstruktérů. Sezoná měla původně začít 11. ledna Grand Prix Argentiny, ale závod byl zrušen a zahajovalo se až o 14 dní později v Brazílii. Po šestnácti závodech se o titulu mistra světla rozhodlo pod horou Fudži při Grand Prix Japonska. Celý rok se nesl ve znamení dostihnout technický náskok týmu Ferrari. Ne každý tým se vydal stejnou cestou a tak přišla řada rozličných řešení. Tím asi nejzajímavějším pojetím byl projekt P34 týmu Tyrrell, který představil zdvojenou přední nápravu se čtyřmi malými koly na místo tradičních dvou. Tým Brabham přišel se změnou dodavatele pohonné jednotky, namísto dosavadního Fordu Cosworth sáhli konstruktéři po dvanáctiválci Alfa Romeo. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1968

Sezóna Formule 1 1968 byla v pořadí 19. v šampionátu FIA Formule 1. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1970

XXI.Mistrovství světa jezdců a 13. ročník poháru konstruktérů zahájila 7. března Grand Prix JAR a po 13 závodech 25. října při Grand Prix Mexika byl znám nový mistr světa. Mistrem světa pro rok 1970 se stal Jochen Rindt a v Poháru konstruktérů zvítězil Team Lotus. .. pokračovat ve čtení