Coa Serbia Country History Rasciae(Fojnica Armorial)


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
360 x 390 Pixel (22159 Bytes)
Popis:
Coat of arms of "Rasciae" (Serbia), in the Fojnica Armorial, dated between 1675 and 1688.
Komentář k Licence:
Creative Commons CC-Zero Tento soubor byl uvolněn pomocí Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
Osoba, která toto dílo označila tímto dokumentem, dílo uvolnila do public domain tím, že se celosvětově vzdala všech autorských práv ke svému dílu včetně všech souvisejících a příbuzných zákonných práv, které k dílu má, v rozsahu umožněném zákonem. Můžete toto dílo rozmnožovat, upravovat, rozšiřovat či provozovat, i pro komerční účely, vše bez nutnosti žádat o svolení.

Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sun, 20 Apr 2025 12:35:48 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Srbská říše

Srbská říše neboli carství je historický název středověkého srbského státu na Balkánském poloostrově v letech 1346–1371, který se vyvinul z království Srbska. Vzniklo roku 1346, když srbský král Štěpán Dušan zvaný „Silný“ se prohlásil carem o Vánocích roku 1346 a následně 16. dubna se nechal korunovat novým srbským patriarchou na „cara a samovládce Srbů a Řeků“. To už srbská říše Štěpána Dušana sahala daleko za hranice moderních států Srbska, Kosova a Černé Hory. Štěpán Dušan svou říši výrazně rozšířil o území bývalého epirského despotátu, Makedonii, Thessálii, Epirus, Albánii, Akarnánii a Aitólii. Prosazoval také pravoslavnou církev srbského patriarchátu. Srbská říše za Dušanovy vlády téměř zdvojnásobila svá území a načas se stala nejmocnějším státem na Balkáně, který zastínil Bulharsko a dokonce i Byzanc, dřívějšího suveréna, který se však nyní musel bránit srbskému i osmanskému tlaku. Jeho syn a nástupce Štěpán Uroš V. však o většinu území přišel a s jeho smrtí roku 1371 se srbská říše definitivně rozpadla. Někteří z nástupců Štěpána V. se v některých částech Srbska do roku 1402 prohlašovali za císaře (cary). .. pokračovat ve čtení