Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 20 Mar 2024 22:07:42 GMT

Alexander Aranburu Deba je španělský profesionální silniční cyklista jezdící za UCI WorldTeam Movistar Team. .. pokračovat ve čtení

Miguel Ángel López (cyklista)

Miguel Ángel López Moreno je kolumbijský profesionální cyklista jezdící za UCI Continental tým Team Medellín–EPM. .. pokračovat ve čtení

Tour de France

Tour de France je etapový závod profesionálních cyklistů, pořádaný od roku 1903 ve Francii a končící v Paříži, jeho trasa však může vést i dalšími zeměmi. Jezdí se každoročně v červenci, přerušení si vynutila pouze první a druhá světová válka. Zpočátku jezdili hlavně francouzští závodníci, nyní jsou účastníci z celého světa. Postupem času začala Tour de France mezi cyklistickými závody vyčnívat a s přibývající popularitou byla trasa prodlužována; dnes patří k nejdůležitějším světovým sportovním událostem roku. Poprvé se závod jel v roce 1903, kdy ho organizoval sportovní deník L'Auto, nyní ho pořádá společnost Amaury Sport Organisation. Závod je součástí UCI World Tour, což znamená, že soutěžící týmy musejí být držiteli World Tour licence s výjimkou stájí, které pozval přímo pořadatel závodu. .. pokračovat ve čtení

Tour de Suisse 2022

85. ročník etapového cyklistického závodu Tour de Suisse se konal mezi 12. a 19. červnem 2022 ve Švýcarsku. Celkovým vítězem se stal Brit Geraint Thomas z týmu Ineos Grenadiers. Na druhém a třetím místě se umístili Kolumbijec Sergio Higuita (Bora–Hansgrohe) a Dán Jakob Fuglsang. Závod byl součástí UCI World Tour 2022 na úrovni 2.UWT a byl dvacátým druhým závodem tohoto seriálu. .. pokračovat ve čtení

Vuelta a España 2019

74. ročník etapového cyklistického závodu Vuelta a España se konal mezi 24. srpnem a 15. zářím 2019. Závod dlouhý 3290,7 km vyhrál Slovinec Primož Roglič. Stal se tak historicky prvním slovinských vítězem Grand Tour. Na druhém a třetím místě se umístili Španěl Alejandro Valverde a Slovinec Tadej Pogačar. .. pokračovat ve čtení

Andreas Kron

Andreas Lorentz Kron je dánský profesionální silniční cyklista jezdící za UCI ProTeam Lotto–Dstny. .. pokračovat ve čtení

Critérium du Dauphiné 2020

72. ročník cyklistického závodu Critérium du Dauphiné se konal mezi 12. a 16. srpnem 2020 ve Francii. Celkovým vítězem se stal Kolumbijec Daniel Felipe Martínez z týmu EF Pro Cycling. Na druhém a třetím místě se umístili Francouzi Thibaut Pinot (Groupama–FDJ) a Guillaume Martin (Cofidis). Závod se měl původně konat mezi 31. květnem a 7. červnem, ale musel být odložen kvůli pandemii covidu-19 ve Francii. .. pokračovat ve čtení