Sinc function (both)


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1300 x 975 Pixel (42792 Bytes)
Popis:
Graph of both the normalized (sin(πx)/(πx)) and unnormalized (sin(x)/x) definitions of the sinc function.

These are on the same scale. The second axis is just to clarify that the zero crossings occur on multiples of pi instead of integers.

Mathworld's version

Instructions:
See Wikipedia graph-making tips.

Then I opened the resulting SVG file in Inkscape, copy and pasted the Unicode π characters and modified those labels by hand, changed the line colors, brought the plot lines to the top, made all the lines 3 px wide, made the grid lines 2px wide and 50% transparency. I also manually reconnected the grid lines that were cut by the legend function, moved the legends down next to the graph, converted their example lines into directional arrow type lines, and put a white box behind the text instead of trying to cut the graph lines like gnuplot does.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 26 Mar 2024 10:20:39 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Sinc

Funkce Sinc je upravená matematická funkce sinus, která se používá především v elektrotechnice při analýze signálů. Funkce sinc je Fourierovou transformací obdélníkové funkce. Funkce je důležitá nejen v matematice, například při určování některých typů limit, ale kvůli svým vlastnostem hraje důležitou roli v elektronice, především pro analogové a digitální zpracování signálu. .. pokračovat ve čtení

Gibbsův jev

Gibbsův jev je problém, který se objevuje při zpracování signálu a v dalších odvětvích techniky, fyziky a matematiky: při aproximaci periodické funkce Fourierovou řadou se v místě skokové diskontinuity aproximované funkce objeví překmit, jehož velikost se při zvětšování počtu členů Fourierovy řady nezmenšuje. Jev pozorovaný experimentálními fyziky, kteří se domnívali, že je způsoben nedokonalostí měřicích přístrojů, vysvětlil v roce 1848 Henry Wilbraham a v roce 1899 znovuobjevil Willard Gibbs .. pokračovat ve čtení