Sklenikove plyny po sektorech 2000


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
650 x 603 Pixel (15437 Bytes)
Popis:
Tento obrázek ukazuje relativní podíl umělých skleníkových plynů pocházejících z každé z osmi kategorií zdrojů, podle odhadu emisí Database for Global Atmospheric Research verze 3.2, 2000 Tyto hodnoty mají za cíl poskytnout přehled globálních ročních emisí skleníkových plynů v roce 2000. Horní panel zobrazuje součet přes všechny umělé skleníkové plynů, vážený potenciálem globálního oteplování v příštích 100 letech. Ty se skládají z 72 % oxidu uhličitého, 18% metanu, 8 % oxidu dusného a 1 % ostatních plynů. Nižší grafy ukazují srovnatelné údaje pro každý z těchto tří základních emisí skleníkových plynů, se stejně zbarveným odvětvím, jak se používá v horní grafu. Segmenty s méně než 1% podílem nejsou označeny.
Licence:
Credit:
Czech translation of Greenhouse gas by sector 2000.svg
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 05 Dec 2023 20:10:51 GMT

Relevantní obrázky

(c)
Image source: Canty, T., Mascioli, N. R., Smarte, M. D., and Salawitch, R. J.: An empirical model of global climate – Part 1: A critical evaluation of volcanic cooling, Atmos. Chem. Phys., 13, 3997–4031, https://doi.org/10.5194/acp-13-3997-2013, 2013.
Original plot: US National Climate Assessment 4.
Merging of factors into composite lower panel and common °F scale: User:RCraig09.
Translation and °C scale: User:DeWikiMan, CC BY-SA 4.0

Relevantní články

Zmírňování změny klimatu

Zmírňování změny klimatu, často také mitigace změny klimatu, jsou opatření, která mají omezit velikost a rychlost dlouhodobých klimatických změn. Z politického hlediska se jedná o konkrétní obsah politiky ochrany klimatu. Zmírňování změny klimatu obecně zahrnuje snížení lidských (antropogenních) emisí skleníkových plynů (SP). Zmírnění může být také dosaženo zvýšením kapacity ukládání uhlíku, například prostřednictvím znovuzalesňování. Mitigace tedy řeší příčiny, naopak adaptace na globální oteplování jsou zaměřeny na jeho důsledky a označují opatření přijatá pro obranu proti jeho možným nebo nevyhnutelným dopadům, např. budováním hrází v reakci na zvyšování mořské hladiny. .. pokračovat ve čtení

Atribuce probíhající klimatické změny

Atribuce probíhající klimatické změny, nebo připisování probíhající klimatické změny jednotlivým příčinám je úsilí vědecky zjistit mechanismy odpovědné za probíhající globální oteplování a související změny klimatu na Zemi. Úsilí se zaměřilo na změny pozorované během období instrumentálních teplotních záznamů, zejména za posledních 50 let. To je období, kdy se lidská činnost nejvíce zintenzivněla a zároveň jsou k dispozici detailní pozorování troposféry. Podle Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC) je „extrémně pravděpodobné“, že lidský vliv byl v letech 1951 až 2010 dominantní příčinou globálního oteplování, podle některých zdrojů bylo pozorované oteplování od roku 1951 způsobeno výhradně lidmi. .. pokračovat ve čtení