Památník II. světové války - interiér


Autor:
Fotoarchiv Slezského zemského muzea
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1280 x 853 Pixel (372194 Bytes)
Popis:
Silesian museum - Hrabyn 3
Komentář k Licence:
VRT Wikimedia

Toto dílo je svobodné a může ho kdokoli užívat pro jakýkoli účel. Pokud si přejete tento obsah užít, nemusíte žádat o svolení, pokud dodržíte všechny licenční požadavky uvedené na této stránce.

Wikimedia obdržela e-mail s potvrzením, že držitel autorských práv souhlasil se zveřejněním za podmínek uvedených na této stránce. Tuto zprávu zkontroloval člen VRTS a uložil ji v našem archivu svolení. Ke komunikaci mají přístup důvěryhodní dobrovolníci v záznamu #2011101810009534.

Pokud máte dotazy k archivované komunikaci, použijte prosím nástěnku VRT. Odkaz na záznam: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2011101810009534
Find other files from the same ticket: SDC query (SPARQL)

Licence:
Credit:
Fotoarchiv Slezského zemského muzea
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sun, 11 Aug 2024 12:29:56 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Národní památník II. světové války

Národní památník II. světové války patří mezi jedno z odborných pracovišť Slezského zemského muzea. Nachází se na cestě mezi Ostravou a Opavou v obci Hrabyně. Jeho původní název zněl Památník Ostravské operace. Byl vybudován na místě nejtěžších bojů tzv. ostravsko-opavské operace v závěru druhé světové války, které se účastnil i 1. československý armádní sbor. Existovalo několik návrhů, jeden z nich vytvořil inženýr některého stavebního podniku. Měl velmi blízko k vítěznému výběru, pak se nějak přišlo na to, že jeho příbuzný bojoval v řadách Wehrmachu a návrh byl ihned stažen, i když obvinění nebylo pravdivé. Později zvítězil návrh tria architektů Rudolfa Spáčila, Josefa Kupky a Bronislava Firla. Byl hodně podobný tomu předcházejícímu, pouze se měnily některé prvky, pozice hlavních dvou klínů a některé terénní dispozice. Vedoucím architektonického týmu byl rodák z Těšínska Bronislav Firla. Jehož spoluautorství nebylo pro tehdejší komunistické vedení přípustné z důvodu jeho služby ve Wehrmachtu a polské armádě v Itálii, jeho návrh byl převzat jinými architekty. Během výstavby museli stavitelé řešit nečekaný problém se spodní vodou, která tehdejší staveniště proměnila v obří bahnité koupaliště. .. pokračovat ve čtení