British.coinage.Roman.invasion


Autor:
my work
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
3084 x 2954 Pixel (976703 Bytes)
Popis:
British Coin-Minting Tribes (pre Roman)
Licence:
Credit:

Based on Jones & Mattingly's Atlas of Roman Britain (ISBN 978-1-84217-06700, 1990, reprinted 2007) — the source is cited in the image legend — it is a compilation from separate sections of the book that discuss archaeological finds, culture, and the history of the Roman conquest. The line showing the "approximate limit of coin-minting tribes" is from page 46, the coin mould finds are from page 51, the coin-producing tribes are discussed separately on pp. 52–55, and the campaigns of Aulus Plautius (both the 43 invasion and his governorship, 43-47) are pages 66–67.

The topographical map is from a sub-region of File:Uk topo en.jpg, with the copyright notice {{Bild-GFDL-GMT|migration=relicense}} and original date of 7 July 2006, copy made in 2008, with the annotations removed by myself.
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sun, 24 Mar 2024 16:45:06 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Lindinis

Lindinis nebo Lendiniae se jmenovalo městečko v římské provincii Británie. V moderní době jeho název zní Ilchester a leží ve Spojeném království, v tradičním hrabství Somerset na jihozápadě Anglie. .. pokračovat ve čtení

Dumnonie

Dumnonie je latinizované jméno keltobritského království z období po stažení Římanů z Británie mezi koncem 4. a koncem 8. století, které se nacházelo v nejzápadnější části jihozápadní Anglie. Centrum království bylo v oblasti současného hrabství Devon, ale zahrnovalo dále současné hrabství Cornwall a část Somersetu. Jeho východní hranice se měnila v průběhu času, jak postupovala západní expanze sousedního anglosaského království Wessex zasahující na jeho území. Někdy se lze setkat i s hláskováním Damnonie, ale tento pravopis se také používá pro zemi Damnoniů, jež se později stala součástí království Strathclyde v současném jižním Skotsku. Existuje také hláskování Domnonie, které je lingvisticky příbuzné s bretaňskou oblastí Domnonée, bretonsky: Domnonea. .. pokračovat ve čtení