Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 10 Jan 2024 02:38:23 GMT

Relevantní obrázky

Relevantní články

Formule 1 v roce 1984

Sezóna roku 1984 byla v pořadí již 35. ročníkem Mistrovství světa jezdců Formule 1 a 27. ročníkem poháru konstruktérů. Triumf mezi jezdci slavil pilot McLarenu Niki Lauda a pohár konstruktérů, který získal McLaren. Sezóna začala na brazilském okruhu Jacarepagua, 25. března a mistrovství světa uzavírala Grand Prix Portugalska 21. října. Z kalendáře byla vyškrtnuta Grand Prix New Yorku, a Grand Prix Španělska, která se měla jet 21. října, byla nahrazena portugalskou Grand Prix. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1981

XXXII. Mistrovství světa jezdců F1 a XXIV. pohár konstruktérů zahájila 19. ledna schůzka dvou znepřátelených stran, FOCA a FISA, ve starém sídle Ferrari v Modeně. K vyhrocení došlo již při loňské sezóně, kdy se obě strany nedohodly na zákazu používání bočních lišt. Výsledkem schůzky u Ferrariho byl kompromis Dohoda o svornosti, podle níž měla FISA nadále vydávat pravidla a propozice Velkých cen a dbát na jejich dodržování. Dále měla povolovat a řídit všechny Grand Prix a vést administrativu mistrovství světa. FOCA dostala právo vést jednání o finančních otázkách s pořadateli závodů. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1982

XXXIII. Mistrovství světa jezdců F1 a XXV. pohár konstruktérů .. pokračovat ve čtení