Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 02 Mar 2024 05:29:40 GMT

Relevantní obrázky

Relevantní články

Formule 1 v roce 2012

V pořadí 63. ročník Mistrovství světa jezdců Formule 1 a 55. ročník Poháru konstruktérů. Ročník zahájil 18. března první závod na okruhu v Austrálie a skončil 25. listopadu na okruhu v Brazílii. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 2010

V pořadí 61. ročník Mistrovství světa jezdců Formule 1 a 53. ročník Poháru konstruktérů. Začal 14. března prvním závodem na okruhu v Bahrajnu a skončil 14. listopadu na okruhu v Abú Zabí. Sezony se účastnilo 12 týmů, proto vznikl nový bodovací systém, podle kterého získávají body jezdci na prvních 10 místech (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1). .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 2011

V pořadí 62. ročník Mistrovství světa jezdců Formule 1 a 54. ročník Poháru konstruktérů. Ročník zahájí 27. března první závod na okruhu v Austrálie a skončí 27. listopadu na okruhu v Brazílii. Pirelli se stává novým dodavatelem pneumatik pro všechny týmy. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 2013

V pořadí 64. ročník Mistrovství světa jezdců Formule 1 a 56. ročník Poháru konstruktérů. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1975

XXVI. mistrovství světa jezdců a 18. ročník poháru konstruktérů zahájila 12. ledna Grand Prix Argentiny a po 14 závodech 5. října při Grand Prix USA byl znám nový mistr světa. Mistrem světa pro rok 1975 se stal Niki Lauda a po jedenácti letech od úspěchu Johna Surteese se dočkala mistrovského titulu značka Ferrari. Rok 1975 je zajímavý i tím, že v celkové klasifikaci dokázala bodovat jediná žena, Lella Lombardi. Svoje účinkování ve formuli 1 ukončil po 18 sezonách Graham Hill. O to horší a více zarmucující byla zpráva o leteckém neštěstí 29. listopadu 1975, kdy Graham Hill zahynul ve svém soukromém letadle nedaleko Londýna. Při nehodě přišel o život kromě dalších cestujících i jezdec formule 1 Tony Brise. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1976

XXVII. Mistrovství světa jezdců F1 a XIX. pohár konstruktérů. Sezoná měla původně začít 11. ledna Grand Prix Argentiny, ale závod byl zrušen a zahajovalo se až o 14 dní později v Brazílii. Po šestnácti závodech se o titulu mistra světla rozhodlo pod horou Fudži při Grand Prix Japonska. Celý rok se nesl ve znamení dostihnout technický náskok týmu Ferrari. Ne každý tým se vydal stejnou cestou a tak přišla řada rozličných řešení. Tím asi nejzajímavějším pojetím byl projekt P34 týmu Tyrrell, který představil zdvojenou přední nápravu se čtyřmi malými koly na místo tradičních dvou. Tým Brabham přišel se změnou dodavatele pohonné jednotky, namísto dosavadního Fordu Cosworth sáhli konstruktéři po dvanáctiválci Alfa Romeo. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1973

XXIV. mistrovství světa jezdců a 16. ročník poháru konstruktérů zahájila 28. ledna Grand Prix Argentiny a po 15 závodech 7. října při Grand Prix USA byl znám nový mistr světa. Mistrem světa pro rok 1973 se stal Jackie Stewart a v Poháru konstruktérů zvítězil Team Lotus. .. pokračovat ve čtení