Long Beach Formula E Circuit as will be used on 4 April 2015 during the seventh round of the 2014-15 FIA Formula E season.
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Fri, 27 Jan 2023 07:06:08 GMT

Relevantní obrázky

Relevantní články

Formule 1 v roce 1980

Mistrem světa v roce 1980 se stal Australan Alan Jones na voze Williams. Značný podíl na tomto výsledku měl i nestárnoucí Carlos Reutemann, který po celou sezónu jezdil ve vynikající formě a v celkovém hodnocení mistrovství světa skončil na třetím místě. Nelson Piquet, jenž získal druhé místo, vyzrál v prvotřídního pilota, který se stal za přispění vozu Brabham jedním z nejžhavějších favoritů na titul. Z mladíků si vedli výborně i Pironi a De Angelis. Zlepšili se jezdci Renaultu, Arnoux byl šestý a Jabouille osmý. Renaulty byly dostatečně výkonné a rychlé, startovaly obvykle z prvních pozic a častokrát jezdily v čele závodu, stále však trpěly problémy se spolehlivostí. Zcela bez úspěchu skončilo mistrovství pro týmy Ferrari a Lotus. Ferrari, jehož jezdci Scheckter a Villeneuve skončili rok předtím na prvním a druhém místě, získalo pouhých osm bodů. Čest Lotusu zachraňoval jen mladíček de Angelis, jenž obsadil konečné sedmé místo. Jeho o mnoho zkušenější stájový kolega vyšel naprázdno. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1976

XXVII. Mistrovství světa jezdců F1 a XIX. pohár konstruktérů. Sezoná měla původně začít 11. ledna Grand Prix Argentiny, ale závod byl zrušen a zahajovalo se až o 14 dní později v Brazílii. Po šestnácti závodech se o titulu mistra světla rozhodlo pod horou Fudži při Grand Prix Japonska. Celý rok se nesl ve znamení dostihnout technický náskok týmu Ferrari. Ne každý tým se vydal stejnou cestou a tak přišla řada rozličných řešení. Tím asi nejzajímavějším pojetím byl projekt P34 týmu Tyrrell, který představil zdvojenou přední nápravu se čtyřmi malými koly na místo tradičních dvou. Tým Brabham přišel se změnou dodavatele pohonné jednotky, namísto dosavadního Fordu Cosworth sáhli konstruktéři po dvanáctiválci Alfa Romeo. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1978

Ve Formuli 1 v roce 1978 se uskutečnilo celkem 17 závodů Grand Prix, z toho 16 se započítávalo do Mistrovství světa, závod BRDC International Trophy v Silverstone dne 19. března 1978 se do MS nepočítal. Sezóně dominovaly vozy Lotus-Ford Cosworth 79 konstruktéra Colina Chapmana, které pilotovali Mario Andretti a Ronnie Peterson. Zatímco Andretti získal titul mistra světa, Peterson na následky hromadné nehody těsně po startu Velké ceny v Monze následujícího dne 11. září 1978 zemřel v nemocnici v Miláně. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1981

XXXII. Mistrovství světa jezdců F1 a XXIV. pohár konstruktérů zahájila 19. ledna schůzka dvou znepřátelených stran, FOCA a FISA, ve starém sídle Ferrari v Modeně. K vyhrocení došlo již při loňské sezóně, kdy se obě strany nedohodly na zákazu používání bočních lišt. Výsledkem schůzky u Ferrariho byl kompromis Dohoda o svornosti, podle níž měla FISA nadále vydávat pravidla a propozice Velkých cen a dbát na jejich dodržování. Dále měla povolovat a řídit všechny Grand Prix a vést administrativu mistrovství světa. FOCA dostala právo vést jednání o finančních otázkách s pořadateli závodů. .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1982

XXXIII. Mistrovství světa jezdců F1 a XXV. pohár konstruktérů .. pokračovat ve čtení

Formule 1 v roce 1983

XXXIV. Mistrovství světa jezdců F1 a XXVI. pohár konstruktérů .. pokračovat ve čtení